14 دانشگاه روسیه در 100 رتبه برتر مجله تایمز
14 دانشگاه روسیه وارد 100 رتبه برتر THE University Impact Rankings شدند
می 8, 2021
پروژه-دانشجویان-susu-زندگی-در-روسیه
پروژه رسانه ای دانشجویان بین المللی SUSU درباره زندگی در روسیه
ژوئن 2, 2021

گرانترین و بهترین محله های شهر مسکو برای زندگی

بهترین محله مسکو

گزینه های زیادی برای انتخاب محل زندگی در مسکو به عنوان یک خارجی وجود دارد. چندین محله در حومه و داخل شهر مسکو در بین خارجی ها محبوب هستند و امکانات سرگرم کننده ای برای شما در این مکان ها وجود خواهد داشت. منطقه مناسب به بودجه شما بستگی دارد، ممکن است خانه یا آپارتمانی در نزدیکی محل کارتان بخواهید. ترافیک می تواند در اوج شلوغی و آب و هوای بد مشکل ساز شود. مسکو بر خلاف سایر شهر های روسیه که از سیستم شبکه ای استفاده می کنند، از سیستم حلقه ای پیروی می کند. حومه مسکو معمولاً در مجاورت با بزرگراه های اصلی شهر ترسیم می شود. در این پست قصد داریم بهترین محله های مسکو برای زندگی را به شما معرفی کنیم.

روبولکا

روبولکا نه تنها بهترین و گران ترین محله در مسکو است، بلکه در کل روسیه است. در این محله خانه روس های ثروتمند، مشهور و با نفوذی که در خانه های لوکس زندگی می کنند وجود دارد. این محله در خارج از مسکو، حدود 10 کیلومتری غرب از طریق بزرگراه روبلوو-اوسپنسکو واقع شده است، با این وجود منطقه و ساکنان آن، بخشی جدایی ناپذیر از پایتخت روسیه هستند. این منطقه به عنوان ساختاری اجتماعی و یک منطقه مسکونی شناخته شده است، که در فرهنگ عامه به عنوان مترادف “ثروتمند کثیف” رواج یافته است، زیرا یکی از گران ترین مناطق مسکونی در جهان است. این همچنین یک بازی با کلمات است؛ همانطور که می دانید- روبل واحد پول روسیه است و نام این محله هم روبولکا است!

محله روبولکا در مسکو

در روسیه تزاری، اشراف خانه هایی را در این منطقه ساختند، اما پس از انقلاب بلشویک جای خود را به خانه های لنین، استالین و سایر مقامات دولتی داد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی، دانشمندان، هنرمندان و نویسندگان مشهور از جمله مستیسلاو روستروپوویچ، آندری ساخاروف، دیمیتری شوستاکوویچ و غیره در روبلوکا خانه داشتند. امروزه در روبلوکا الیگارشی، چند میلیونر، و شخصیت های قدرتمند سیاسی زندگی می کنند. محل اقامت رسمی رئیس جمهور روسیه در نوو اوگاریوو است که چندان از روبولکا دور نیست. اگرچه روبلوکا مشهور ترین منطقه مسکونی لوکس در مجاورت مسکو است، اما بسیاری از روستا ها و مناطق لاکچری دیگر در مسکو وجود دارد که بیشتر آن ها در غرب پایتخت واقع شده اند.

استوژنکا و گلدن مایل

Golden Mile نامی غیررسمی برای یکی از گران ترین و بهترین محله مسکونی در مسکو است. این محله یک قطعه زمین کوچک است که در آن املاک و مستغلات لوکس ساخته شده است. این خیابان بین خیابان Ostozhenka و Prechistenskaya Embankment است و 10 الی 15 دقیقه پیاده روی تا کاخ کرملین دارد، و برخی از ساختمان های مشرف به رودخانه مسکو واقع شده است. Ostozhenka با قیمت تا 40000 دلار برای هر متر مربع، اغلب در میان گرانترین خیابان های جهان قرار دارد. با توجه به اینکه یک آپارتمان به طور متوسط در حدود 240 متر مربع اندازه دارد، قیمت آن می تواند به 10 میلیون دلار یا حتی بیشتر برسد.

محله استوژنکا و گلدن مایل

قبل از 1989، این منطقه متروک شد، به دلیل ساخت و ساز برنامه ریزی شده قصر شوروی (كه قرار بود در محل کلیسای جامع مسیح ناجی ساخته شود). برنامه ریزی شده بود که کل منطقه پاکسازی شود تا ساخت یک خیابان وسیع منتهی به تپه های لنین که در حال حاضر به نام Vorobyovy Gory شناخته می شود، امکان پذیر باشد. با این حال، کاخ شوروی هرگز ساخته نشد. در عوض، احداث خانه های لوکس در آنجا شروع شد. در نتیجه، ممکن است تهیه ساکنان این منطقه دشوار باشد، زیرا بیشتر ساختمان ها برای اهداف سرمایه گذاری خریداری شده اند.

خاموونیکی

خاموونیکی نام رسمی محله ای است که در مرکز مسکو واقع شده است. این مکان از الکساندروفسکی ساد در کنار کرملین آغاز می شود و تا استادیوم لوژنیکی و تپه های Vorobyovy Gory در قسمت غربی شهر گسترش می یابد. از نظر تاریخی، این محل زندگی بافندگان بود، که در قرن هفدهم به “Khamovniki” معروف بودند. از این رو نام این منطقه تاریخی است.

محله خاموونیکی در مسکو

امروزه، خاموونیکی یکی از محبوب ترین و بهترین محله های پایتخت روسیه در میان خریداران آپارتمان است. با این حال، این یکی از گران ترین مناطق مسکو است که یک متر مربع آپارتمان تقریباً 11000 دلار هزینه دارد. قیمت خانه ها در این محله بسیار بالاتر از حد متوسط در مسکو. رودخانه مسکو، پارک های متعدد و ایستگاه های متعدد مترو این منطقه را از نظر زیست محیطی تمیز نگه داشته و همچنین از هر نقطه از شهر به راحتی قابل دسترسی است. خانه های قبل از انقلاب، ساختمان های شوروی و پروژه های مدرن در این قسمت از شهر مسکو موجود است. از جمله افرادی از جمله لئو تولستوی، یکی از بزرگترین نویسندگان روسیه، در سال 1882 دارای املاکی در ایتن محله بود (که اکنون بخشی از املاک خانوادگی وی است).

یاکیمانکا

این محله همسایه خاموونیکی است که در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد. همه کسانی که تا به حال به مسکو رفته اند پارک گورکی را می شناسند، که بیشتر مناطق این منطقه را پوشش می دهد. یاكیمانكا یكی از شیک ترین و بهترین مناطق مسكو است و به دلیل کلوپ ها، کوکتل بار ها و رستوران های دنج و همچنین گالری دولتی ترتیاکوف و پارک هنر موزهون بسیار شناخته شده است.

محله یاکیمانکا در مسکو

این منطقه همچنین محل کارخانه های قدیمی ساخته شده در اوایل قرن نوزدهم است. بیشتر این ساختمان ها به عنوان دفتر بازسازی شده اند. همچنین ممکن است املاک و مستغلات افراد معروف در این منطقه برای هر متر مربع تا 20000 دلار هزینه داشته باشند.

آربات

این محله نیز یک منطقه تاریخی و مجلل دیگر است که هرکسی که آرزوی اقامت در مسکو را دارد، دوست دارد در این محله ساکن شود. این محله از کرملین مسکو در غرب تا رودخانه مسکو در شرق امتداد دارد، و خیابان جدید آربات شریان اصلی آن است. در اینجا، خانه معروف اسپاسو، محل اقامت سفیر ایالات متحده در روسیه از سال 1933، و همچنین سایر بنا های تاریخی وجود دارد.

محله آربات در مسکو

همانطور که در بسیاری از محله های دیگر در مسکو وجود دارد، آربات در املاک و مستغلات همه چیز را دارد: خانه های قبل از انقلاب، ساختمان های شوروی و بلوک های آپارتمانی لوکس مدرن. یک برچسب قیمت متوسط برای یک متر مربع از املاک و مستغلات در این محله 10000 دلار است. با این حال، به طور طبیعی، شما می توانید مسکن بسیار گران تری را از این منطقه پیدا کنید، چرا که این محله یکی از بهترین محله های مسکو برای زندگی است.

پرسنیا

منطقه پرسنیا، همانطور که به طور رسمی شناخته شده است، در نزدیکی شمال منطقه آربات واقع شده است. اگرچه املاک و مستغلات به طور کلی در مناطق فوق الذکر گران نیستند، اما دو محله ویژه مرفه در آن وجود دارد که میانگین قیمت آن ها سر به فلک می کشد: Patriarch Ponds و مرکز تجاری شهر مسکو، که آسمان خراش های معروف در آن واقع شده اند.

محله پرسنیا

هزینه یک متر مربع در یکی از برج های مرکز تجاری شهر مسکو تا 20000 دلار می باشد. با توجه به وجود بهترین آپارتمان های مسکو در این محله لوکس، قیمت نهایی می تواند بسیار زیاد باشد.

تورسکوی، مسچنسکی و زاموسکورچیه

این سه محله (دو منطقه در شمال كرملین و یكی در جنوب) همه از مرفه ترین و بهترین محله های شهر مسکو هستند. دومای دولتی و ساختمان استاندار کل (که امروز دفتر شهردار مسکو است)، از جمله دیگر ساختمان های مهم هستند که در منطقه Tverskoy واقع شده اند.

تورسکوی، مسچنسکی و زاموسکورچیه

این سه منطقه از این نظر شبیه به یکدیگر هستند که فاقد زمین خالی برای امکان پذیر ساختن پروژه های بزرگ جدید توسعه هستند. در عوض، تعداد نسبتاً کمی از پیشنهادات در بازار وجود دارد. متوسط قیمت یک متر مربع مسکونی در این مناطق 7،300 دلار است.

امیدواریم این پست به شما دتر پیدا کردن محله ایده آل خود برای ساکن شدن در شهر مسکو کمک کرده باشد. اگر قصد اقامت در کشور روسیه را دارید، توصیه می کنیم برای راحت تر شدن این امر به تیم بین المللی الیت مراجعه کنید. گروه بین المللی الیت دارای مجرب ترین وکلا در امور اقامتی بوده و تاکنون توانسته موفق به اخذ اقامت در کوتاهترین زمان با کمترین هزینه برای متقاضیان شود. مسلما گرفتن اقامت روسیه و شهروندی این کشور پهناور کار آسانی نیست و دارای پیچیدگی های خاص خود بوده لذا، شما در این راه نیاز به وکلای با تجربه ای که راهنمایی های لازم را به شما نمایند، خواهید داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *