وب مانی چیست
وب مانی چیست و چه کاربردی دارد؟
فوریه 25, 2019
بهترین هتل ها در مسکو
بهترین هتل ها برای اقامت در شهر مسکو
مارس 11, 2019

بهترین شهر های روسیه برای سفر در فصل زمستان و تابستان

بهترین شهر روسیه برای سفر

روسیه پهناورترین کشور دنیاست و دارای 92 ایالت و بیش از 1110 شهر مختلف می باشد! این تعداد بسیار زیاد شهرها و فاصله نسبتا دور آن ها نسبت به یکدیگر، معمولا باعث می شود تا گردشگران در انتخاب مقصد خود دچار مشکل شوند. با ما در ادامه همراه باشید، تا فهرستی از بهترین شهر های روسیه را برای سفر در فصول مختلف تابستان و زمستان معرفی کرده و برخی از جاذبه های تفریحی آن ها را نیز معرفی نماییم.

سفر به روسیه

در نظر بسیاری از مردم دنیا، روسیه کشوری سردسیر و بدون جاذبه های توریستی شناخته می شود، حال آنکه این تصور کاملا غلطی بوده و این کشور پهناور، خواستگاه برخی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی جهان می باشد. حکومت قدرتمند و چند صد ساله این کشور پهناور، باعث شده تا در جای جای شهرهای آن، جاذبه های توریستی و طبیعی زیادی مشاهده شود.

همانطور که اشاره شد، این کشور پهناور دارای بیش از 1100 شهر مختلف است. وسعت این کشور بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع است! (برای درک بهتر وسعت کشور باید بدانید که مساحت ایران، تنها 1.6 میلیون کیلومتر است و این یعنی مساحت روسیه تقریبا 10 برابر کشور ایران است!)

مساحت روسیه
مقایسه مساحت روسیه نسبت به ایران

مساحت زیاد این کشور باعث می شود تا فاصله شهرهای این کشور از یکدیگر معمولا زیاد باشد و گردشگران برای انتخاب مقاصد گردشگری خود دچار سردرگمی شوند. حقیقت ماجرا این است که اگر بخواهید از تمامی شهرهای گردشگری روسیه بازدید کنید، شاید این کار سال ها زمان بخواهد که امری غیر ممکن جلوه می نماید. بسیاری از افراد بهترین زمان برای سفر به روسیه را تابستان می دانند اما بسیاری از گردشگران فصل زمستان را نیز برای سفر به این کشور انتخاب می کنند.

معمولا کسانی که برای اولین بار به روسیه سفر می کنند، بهترین شهر های روسیه را برای سفر به این کشور، شهرهای معروفی همچون مسکو و سن پترزبورگ می دانند؛ حال آنکه شهرها و مناطق دیدنی بسیار دیگری نیز در این کشور وجود دارند که می توان از دیدن آن ها نیز لذت برد. اما فاصله زیاد این شهرها نسبت به یکدیگر باعث می شود تا گردشگران قدرت انتخاب زیادی نداشته باشند و از طرف دیگر چون مسکو و سن پترزبورگ امتحان خود را پس داده اند و جاذبه های تفریحی و گردشگری زیادی دارند، انتخاب هوشمندانه ای به نظر می آیند.

بنابراین می توان گفت که انتخاب مسکو و سن پترزبورگ برای کسانی که تاکنون به روسیه سفر نکرده اند و برای اولین بار است که قصد سفر به این کشور را دارند، انتخاب هوشمندانه ای محسوب می شود. اما اگر قصد ماجراجویی جدیدی را دارید، بهتر است با ما همراه باشید و شهرهایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم را نیز مد نظر قرار دهید!

بهترین شهر های روسیه برای سفر در تابستان

تابستان، یکی از بهترین فصل ها برای سفر به روسیه است. روسیه در نیمکره شمالی واقع شده است و به همین سبب معمولا زمستان های سردی دارد. اما در تابستان، اکثر شهرهای این کشور آب و هوای مطبوعی دارند و همین موضوع سبب می شود تا گردشگران معمولا این فصل را برای سفر انتخاب کنند. البته این نکته را نیز نباید فراموش کنید که روسیه کشوری پهناور بوده و دارای آب و هوای متنوعی است و در هر فصلی از سال که به این کشور سفر کنید، می توانید آب و هوای دلخواه خود را در یکی از شهر های آن یافت کنید.

1. مسکو

شهر مسکو
مسکو دیدنی های بسیار زیادی دارد

مسکو، پایتخت روسیه، یکی از دیدنی ترین شهرهای این کشور است. به جرات می توان گفت که یکی از بهترین شهر های روسیه برای سفر شهر مسکو است. مسکو سال هاست که به عنوان پایتخت امپراطوری روسیه شناخته می شود و این تاریخ به بیش از 700 سال می رسد! تاریخ غنی این شهر باعث شده تا این شهر 13 میلیون نفری، بیشترین جاذبه های فرهنگی و توریستی را در خود جای دهد. اگر تاکنون به مسکو سفر نکرده اید، به هیچ وجه فرصت سفر به این شهر را از دست ندهید.

ممکن است علاقه مند شوید:

2. سن پترزبورگ

سن پترزبورگ
دومین شهر توریست پذیر روسیه سن پترزبورگ است.

سن پترزبورگ دومین شهر معروف کشور روسیه پس از مسکو می باشد که یکی از توریستی ترین شهرهای این کشور نیز محسوب می شود. سفر به مسکو می تواند بسیار شگفت انگیز باشد، اما یقین بدارید که سفر به سن پترزبورگ می تواند از آن هم شگفت انگیزتر باشد. جاذبه های توریستی فوق العاده، فرهنگ غنی، تاریخ طولانی و آب و هوای مطبوع تابستانی، از جمله دلایلی است که سن پترزبورگ را تبدیل به یکی از بهترین شهر های روسیه برای سفر نموده است.

3. کالنینگراد

کالنینگراد
زیبایی های کلنینگراد وصف ناپذیر است.

کالنینگراد یکی از بهترین شهر های روسیه برای سفر در فصول مختلف سال و خصوصا فصل تابستان است. کالنینگراد، بیشتر از آن که شبیه به یک شهر روسی باشد، یک شهر اروپایی است، چراکه دقیقا در قلب اروپا واقع شده است و با دو کشور لیتوانی و لهستان مرز خاکی مشترک دارد. این شهر ساحل گسترده ای را با دریای بالتیک دارد که این موضوع سبب می شود تا آب و هوای بسیار مطبوعی را در فصول مختلف سال داشته باشد.

4. کازان

کازان
از دیگر شهر های دیدنی روسیه کازان است.

رود ولگا، یکی از بزرگترین رودهای آسیایی است که از کوه های روسیه سرچشمه گرفته و در نهایت به دریای خزر می ریزد. شهر کازان در کنار این رود پهناور قرار گرفته و همین موضوع سبب شده است تا یکی از دیدنی ترین شهرهای روسیه باشد. کازان دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است و پیشنهاد می کنیم در فصول گرم سال، حتما به این شهر سفر داشته باشید.

5. یکاترینزبورگ

یکاترینزبورگ
یکاترینزبورگ یک شهر زیبا و توریستی روسیه است.

یکی دیگر از شهر های روسیه برای سفر در تابستان، شهر زیبا و توریستی یکاترینزبورگ است. این شهر زیبا که بسیار سرسبز نیز می باشد، آب و هوای مطبوعی در تابستان دارد و به صورت میانگین دمای هوای آن بین 11 تا 19 درجه سانتیگراد تغییر می کند. جاذبه های توریستی و تاریخی این شهر بسیار زیاد است و شما می توانید روزها در مناطق دیدنی و خصوصا جاذبه های طبیعی این شهر، بدون خستگی گردش کنید.

بهترین شهر های روسیه برای سفر در زمستان

با اینکه روسیه در نیمکره شمالی قرار گرفته و دارای زمستان های سردی می باشد، اما چون بسیار پهناور می باشد، در فصل زمستان نیز دارای شهرهایی است که آب و هوای معتدل و نسبتا گرمی را دارا می باشند. شما می توانید در زمستان ها نیز به شهرهای مختلف این کشور سفر کنید و تجربه بسیار جالبی را از سفر در زمستان به روسیه داشته باشید.

علاوه بر شهرهای گرمسیری، شهرهای مسکو و سن پترزبورگ که در زمستان معمولا سرد هستند، میزبان رخدادهای مختلفی در زمستان هستند. برگزاری مسابقات ورزشی زمستانی مثل اسکی، از جمله جاذبه های گردشگری این شهرها محسوب می شود. ضمن این که شهرهای با آب و هوای معتدل و گرم نیز در زمستان های روسیه حضور دارند.

1. شبه جزیره کریمه

شبه جزیره کریمه
شبه جزیره کریمه در حال حاضر جزو خاک روسیه است.

به یاد دارید که در سال های گذشته، بین روسیه و اوکراین برای مالکیت این شبه جزیره درگیری بود؟ اما این درگیری ها مدت هاست به اتمام رسیده و اکنون شبه جزیره کریمه، جزوی از خاک روسیه محسوب می شود! یکی از بهترین شهر های روسیه برای سفر در زمستان و فصول سرد سال، این شبه جزیره زیبا در دریای سیاه است. آب و هوای این شبه جزیره به صورت میانگین در زمستان ها، مطبوع و معتدل است اما در تابستان، آب و هوای خشک و گرمی دارد. به این ترتیب فصول سرد سال، آب و هوای این شهر بسیار مطوبع خواهد بود.

2. سوچی

سوچی
یکی از شهرهای نسبتا گرم روسیه شهر بندری سوچی است.

یکی دیگر از شهر روسیه که توصیه می شود در فصول سرد سال به آن سفر کنید، شهر سوچی است. شهر ساحلی سوچی در کناره دریای سیاه قرار گرفته و در سردترین فصول سال که اوایل ماه های ژانویه و فوریه می باشد، دمای روزهای آن حدود 10 درجه سانتی گراد است. این شهر زیبا و گردشگر پذیر، دارای آب و هوای معتدلی است و به صورت میانگین دمای فصول گرم آن به 27 درجه می رسد. سوچی و شبه جزیره کریمه در نزدیکی هم قرار گرفته اند و سفر دریایی میان این دو شهر می تواند تجربه بسیار خوبی باشد.

3. ایرکتوسک

ایرکتوسک
ایرکتوسک نیز یکی از مقاصد گردشگری در زمستان به خاطر نزدیکی به دریاچه بایکال است.

با اینکه منظره این دریاچه در تابستان بسیار بدیع و بی بدیل است، اما در زمستان نیز جاذبه های فراوانی دارد. اسکی روی این دریاچه در فصل زمستان، یکی از جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود که باعث می شود هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب کند. شهر ایرکتوسک در نزدیکی دریاچه بایکال قرار دارد و در فصل زمستان میزبان تعداد زیادی از گردشگرانی می باشد که برای دیدن دریاچه بایکال به این شهر سفر می کنند.

4. راستوف در دان

راستوف در دان
شهر راستوف نیز یکی از شهر های زیبا و دیدنی روسیه محسوب می شود.

اکثر شهرهای گرمسیری روسیه در نزدیکی دریای سیاه واقع شده اند که زمستان های معتدلی را دارا می باشد. شهر راستوف نیز از همین ویژگی برخوردار می باشد و در نزدیکی دریای سیاه واقع می باشد. این شهر زیبا و خوش آب و هوا به طور متوسط در زمستان ها بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد درجه حرارت آن خواهد بود. این شهر زیبا دارای موزه های فراوانی بوده و با اینکه برای گردشگران کمتر شناخته شده است، اما دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *