زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ
زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ
اکتبر 31, 2019
مشاهیر روسیه
مشاهیر روسیه چه کسانی بوده اند؟
نوامبر 4, 2019

بهترین بانک روسیه برای سپرده گذاری و افتتاح حساب کدام است ؟

بهترین بانک روسیه

ما در این مقاله با نام ” بهترین بانک روسیه برای سپرده گذاری و افتتاح حساب کدام است ؟ ” به دنبال بررسی بانک های موجود در روسیه هستیم تا بتوانیم به افرادی که به دنبال سرمایه گذاری، تجارت با روسیه، ایجاد حساب بانکی و …هستند، کمک کنیم.

ممکن است علاقه مند شوید:

بررسی اجمالی بانک ها در روسیه

بانک مرکزی فدراسیون روسیه که در سال 1860 تأسیس شد، به عنوان مرجع پولی مرکزی روسیه عمل می کند. بانک مرکزی روسیه قوانین حسابداری را برای بانک های روسیه تدوین می کند. همچنین عملکردهای زیر را انجام می دهد:

  • از روبل روسیه محافظت می کند و ثبات آن را حفظ می کند.
  • ارز صادر می کند و گردش خود را در اقتصاد داخلی مدیریت می کند.
  • قوانینی را برای بانک ها در روسیه در مورد انجام عملیات بانکی تنظیم می کند.
  • قوانین ارز را اجرا می کند.
  • نرخ رسمی ارزهای خارجی را در برابر روبل تنظیم و منتشر می کند.

طبق گفته های Moody’s، بانک ها در روسیه به دلیل بهبود اقتصاد، تعدیل هزینه های اعتباری، بهبود در بافر سرمایه بانک ها در روسیه و افزایش حمایت دولت از بانک های مهم و منظم، پایدار هستند.

بانک های برتر روسیه عبارتند از:

بانک Sberbank

یکی از بهترین بانک های روسیه که جزو بانک های مشهور است، اسبربانک می باشد. Sberbank یک بانک دولتی است که در مسکو است. این بانک در سال 1841 تأسیس شد و خدمات مالی را به مشتریان خرده فروشی و شرکت ها در روسیه ارائه می دهد. همچنین در 22 کشور جهان وجود دارد و 145.6 میلیون مشتری و 325،000 کارمند در این بانک خدمت می کنند. این اداره 14 بانک منطقه ای در روسیه، 79 شعبه بانک منطقه ای و 15016 شعبه دارد.

از سال 2016، کل دارایی های این بانک 443.20 میلیارد دلار و سود خالص آن 94.67 میلیارد دلار بوده است.

 بانک Sberbank

بانک VTB

VTB Bank که در سال 1990 تأسیس شد، یکی از بانک های اصلی تجاری در روسیه است و در OECD و سایر کشورها فعالیت می کند. این بانک در پنج بخش فعالیت می کند: بانکداری سرمایه گذاری شرکتی، بانکداری بین شرکت، تجارت خرده فروشی، خزانه داری و سایر مشاغل. این بانک در مسکو مستقر است و حدود 95000 نفر را استخدام می کند.

در حال حاضر VTB، فعالیت هایی از جمله نظارت بر 40 شعبه خدمات کامل در روسیه و همچنین 13 شرکت تابعه بانکی، سه دفتر نمایندگی، دو شعبه VTB و دو شعبه سرمایه VTB در کشورهای دیگر، انجام می دهد.

از سال 2016، کل دارایی های این بانک 219.86 میلیارد دلار و سود خالص به 900 میلیون دلار رسیده است.

بانک VTB

بانک (Gazprombank (GPB

GPB فعالیت خود را در سال 1990 آغاز کرد. این بانک توسط Gazprom، بزرگترین تولید کننده و صادر کننده گاز جهان تاسیس شده است. این موسسه در خارج از مسکو فعالیت می کند و به بیش از 45000 مشتری شرکت و پنج میلیون مشتری خصوصی خدمت می کند.

در سال 2016، این بانک کل دارایی های 85.24 میلیارد دلاری و سود خالص 300 میلیون دلار آمریکا را گزارش کرده است.

بانک (Gazprombank (GPB

بانک Alfa

Alfa بانک که در سال 1990 گنجانیده شده، بزرگترین بانک خصوصی در روسیه است. این شرکت محصولات و خدمات مالی را به مشتریان شرکت ها و خرده فروشی ها ارائه می دهد که شامل وام های شرکتی و خرده فروشی، سپرده گذاری، خدمات پرداخت و حساب، عملیات ارزی، خدمات پرداخت نقدی، بانکداری سرمایه گذاری و سایر خدمات جانبی به مشتریان شرکت ها و خرده فروشی ها می باشد. این بانک 733 شعبه در سراسر کشور را اداره می کند. با حدود 1500 کارمند، مقر آن در مسکو است.

از سال 2016، کل دارایی های این بانک 38.24 میلیارد دلار و سود خالص 527 میلیون دلار بود.

بانک Alfa

بانک PromSvyaz

علاوه بر بانک هایی که نام بردیم یکی دیگر از بانک های روسیه که می توان آن را جزو بهترین بانک های روسیه نام برد، بانک PromSvyaz است. PromSvyaz Bank در سال 1995 تأسیس شد. این بانک از طریق بانکداری شرکتها، شرکتهای کوچک و متوسط ​، خرده فروشی و بانکداری خصوصی و بازارهای سرمایه فعالیت می کند.این بانک در مسکو قرار دارد، در حال حاضر حدود 3500 نفر کارمند دارد.

از سال 2016، دارایی های این بانک در کل 21.38 میلیارد دلار و سود خالص آن 37.32 میلیون دلار بود.

بانک Financial Corporation Otkritie

بانک سرمایه شرکت مالی Otkritie ارائه دهنده خدمات به مشتریان شرکت های بزرگ، کسب و کار کوچک و خرده فروشی در روسیه است. این بانک از بخش های بانکی شرکتی، بانکداری مشاغل کوچک، بانکداری سرمایه گذاری، بانکداری خصوصی و بانکداری خرده فروشی تشکیل شده است. این اداره 442 دفتر و 2900 دستگاه خودپرداز در روسیه را اداره می کند. با حدود 15000 کارمند، خارج از مسکو فعالیت می کند.

در سال 2016، این بانک در کل دارایی های 13.56 میلیارد دلاری و سود خالص26.21 میلیون دلار آمریکا را منتشر کرده است.

بانک Agricultural

بانک Agricultural که در سال 2000 تاسیس شد، یک بانک کشاورزی دولتی است. این بانک مستقر در مسکو، خدمات بانکی تجاری و خرده فروشی را به تجارت و تجارت آن کشور و جمعیت روستایی ارائه می دهد. این شرکت بر شبکه ای متشکل از 70 شعبه منطقه ای و 1200 دفتر اضافی نظارت دارد و در حال حاضر حدود شش میلیون مشتری در کشور خدمت می کند.

از سال 2016 ، کل دارایی های این بانک 33.46 میلیارد دلار و ضرر خالص 837 میلیون دلار آمریکا بود.

بانک UniCredit

بانک مرکزی Unicredit مستقر در مسکو می باشد و به عنوان یک شرکت تابعه از UniCredit S.p.A در سال 1989 فعالیت می کند، این بانک از چهار بخش تشکیل شده است: بانکداری شرکت ها و سرمایه گذاری، بانکداری خرده فروشی، لیزینگ و موارد دیگر. این بانک دارای فعالیت هایی از جمله نظارت بر 13 شعبه و 12 دفتر نمایندگی در فدراسیون روسیه و دفتر نمایندگی در جمهوری بلاروس، می باشد.

UniCredit در حال حاضر حدود 4000 کارمند استخدام می کند و حدود 1.94 میلیون مشتری خرده فروشی و به بیش از 28،700 مشتری شرکت خدمات ارائه می دهد.

از سال 2016، کل دارایی های این بانک 20،47 میلیارد دلار و ضرر خالص آن به 245 میلیون دلار رسیده است.

بانک UniCredit

بانک AO Raiffeisenbank

AO Raiffeisenbank که در سال 1996 تاسیس شد و مقر آن در مسکو است. این بانک خدمات بانکی و خرده فروشی، بازار پول و خدمات سرمایه گذاری را در روسیه ارائه می دهد. این سازمان در حدود 7،700 نفر کارمند دارد و پنج شعبه و 174 فروشگاه را در سراسر فدراسیون روسیه مدیریت می کند.

در سال 2016، این بانک کل دارایی های 13.15 میلیارد دلاری و سود خالص 407 میلیون دلار آمریکا را گزارش کرده است.

بانک AO Raiffeisenbank

بانک Ros

Rosbank که در سال 1993 تأسیس شد، بیشتر متعلق به گروه مالی بین المللی Société Générale Société است. این بانک خدمات بانکی تجاری، سرمایه گذاری بانکی و خدمات متولی را در روسیه ارائه می دهد. این بخش از طریق بخش های زیر فعالیت می کند: خرده فروشی، بانکداری شرکت ها و موسسات خزانه داری و مالی.

دفتر مرکزی آن در مسکو ، دارای هشت شعبه است و حدود 13600 پرسنل را در 340 شهر و شهر در سراسر کشور استخدام می کند.

از سال 2016، کل دارایی های این بانک 15.37 میلیارد دلار و سود خالص آن 54.23 میلیون دلار آمریکا بود.

مشاغل در بانکداری سرمایه گذاری

برای ورود به بانکداری سرمایه گذاری، چندین نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اینها شامل مهارت های شبکه سازی، رزومه کاری، تجربه و مهارت های مدل سازی مالی است.

در این مقاله بهترین بانک های روسیه معرفی شد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *