المپیاد-زبان-روسی-در-RUDN-20
المپیاد زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی در RUDN برگزار می شود!
نوامبر 13, 2021
هفتمین-دیکته-جغرافیایی-2021
حضوری، از راه دور، آنلاین – هفتمین دیکته جغرافیایی 2021
نوامبر 22, 2021

دانشگاه تامسک و چین یک برنامه لیسانس فیزیک افتتاح خواهند کرد

برنامه-لیسانس-فیزیک-تامسک-و-چین

استادان دانشکده فیزیک دانشگاه دولتی تامسک (TSU) در انجمن روسی – چینی در مورد فیزیک نظری شرکت کردند. این رویداد یکی از مراحل توسعه مشارکت بین TSU و دانشگاه جیلین در چین بود. در سال 2022، این دو دانشگاه قصد دارند یک برنامه آموزشی مشترک برای کارشناسی فیزیک نظری افتتاح کنند.

دانشگاه جیلین در پایتخت منچوری، بزرگترین استان چین واقع شده است. این دانشگاه در رتبه بندی کشور ششمین دانشگاه است و در فیزیک در بین پنج دانشگاه برتر چین قرار دارد. دانشگاه جیلین حدود 60 هزار دانشجو و تقریبا 6 هزار استاد دارد.

دانشجویان چینی بسیار با استعداد و با انگیزه هستند. موفقیت آن ها در تسلط بر دروس پیچیده در فیزیک نظری و سطح بالای رشته های مورد مطالعه در دانشگاه محل اقامتشان بی تاثیر نبود، بنابراین در سال 2019 معاونان دانشکده فیزیک دانشگاه جیلین به تامسک آمدند تا با ما و برنامه مسئولان روس آشنا شوند. سمیون لیاخوویچ، رئیس گروه تئوری میدان کوانتومی در TSU می گوید.

برنامه ریزی شده است که برنامه آموزشی مشترک جدید TSU و دانشگاه جیلین بر اساس اصل “2+2” باشد. این بدان معناست که دانشجویان چینی برای تحصیل در دانشگاه ایالتی تامسک در سال سوم و چهارم تحصیلی خود خواهند آمد.

منبع: studyinrussia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *