مهندسی هوافضا روسیه
رشته مهندسی هوافضا در روسیه و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته
جولای 14, 2021
دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU.
آشنایی با دانشگاه فنی و مهندسی تحقیقات ملی کازان KNRTU – روسیه
جولای 19, 2021

برنامه های سازگاری دانشگاه های روسیه برای دانشجویان بین المللی

برنامه سازگاری دانشگاه روسیه

دانشگاه های روسیه در بین محصلان بین المللی سال به سل محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. سازمان های آموزشی این کشور برنامه های ویژه سازگاری و وبینار ها، روز های باز آنلاین و دوره های کوتاه مدت مختلف را برای سهولت آشنایی علاقه مندان به تحصیل در روسیه و دانشگاه های روسی ارائه می دهند. این کار حرکت به کشور جدید را برای خارجی ها آسان تر می کند. این ابتکارات به دانشجویان خارج از کشور کمک می کند تا به سرعت به شرایط جدید عادت کنند، دوست پیدا کنند و به روند آموزشی بپیوندند. در این پست ما در مورد این برنامه های جذاب سازگاری که توسط دانشگاه های روسیه به دانشجوبان بین المللی ارائه می شود صحبت خواهیم کرد.

برنامه سازگاری دانشگاه تیومن

دانشگاه تیومن یک مرکز آموزش عالی در روسیه است که با سرعت در حال توسعه است و همچنین دارای سابقه ای طولانی می باشد. در دانشگاه تیومن روسیه برای دانشجویان بین المللی یک سیستم کامل معرفی، پشتیبانی و برنامه سازگاری وجود دارد. به هر دانش آموز مربیانی اختصاص داده می شود که آن ها را ملاقات می کند، به آن ها کمک می کند تا در خوابگاه و شهر مستقر شوند. در ابتدای هر سال تحصیلی، رویداد های ویژه ای برگزار می شود که در آن ها دانشجویان با دانشگاه تیومن و روند آموزشی آشنا می شوند. دانشجویان بین المللی در طول تحصیل خود به طور فعال درگیر پروژه های بین فرهنگی و فعالیت های ورزشی و سرگرمی هستند که می توانند آن ها را به عنوان انجمن ها، مسابقات ورزشی، مسابقات فرهنگی، مسابقات خلاقانه و جشنواره ها تجربه کنند.

برنامه سازگاری دانشگاه HSE

دانشگاه HSE یک سیستم سازگاری پیچیده را اجرا می کند. در روز های اول تحصیل، یک جلسه معارفه برای سال های اول برگزار می شود. آن ها جزئیات قوانین ویزا و مهاجرت را می آموزند، اطلاعات کاملی در مورد پردیس ها و خوابگاه ها می گیرند. سازمان دانشجویی HSE Buddies میزبان بسیاری از فعالیت ها، جلسات و سفر هایی است که برای تازه واردان بسیار مهم است. آن ها همچنین به مرتب سازی مدارک کمک می کنند و در صورت لزوم، در بدو ورود با تازه واردان ملاقات می کنند. HSE همچنین دارای یک خط تلفنی روانشناسی 24 ساعته، سازمان های خیرخواهانه و مرکز توسعه شغلی است.

برنامه سازگاری دانشگاه ITMO روسیه

دانشگاه ITMO یکی از پیشرفته ترین مراکز آموزشی در روسیه است که در بین دانشجوبان بین المللی بسیار محبوب است. مؤسسه توسعه بین المللی و مشارکت ها و مرکز آموزش دانشجویان بین المللی از طریق قالب Buddy System به سال اولی ها کمک می کنند. کارمندان مسائل مربوط به جابجایی و کاغذ بازی را حل می کنند، به اسکان در خوابگاه ها کمک می کنند، برنامه های تفریحی و تور های مختلفی ترتیب می دهند. همچنین، ITMO یک راهنمای کوچک با راهکارهای زندگی روزمره منتشر کرده است.

برنامه سازگاری دانشگاه ITMO

برنامه سازگاری دانشگاه RUDN

دانشگاه RUDN یک دانشگاه جذاب برای دانشجویان بین المللی است و واقعاً یک شهر در یک شهر است. از زمان تاسیس در سال 1960، RUDN جوی بین المللی و صبور را حفظ کرده است. این اولین دانشگاه روسیه است که به سیستم آموزش بولونیا روی آورده و سیستم انتقال و جمع آوری اعتبار اروپا (ECTS) را معرفی کرده است. این دانشگاه به دانشجویان امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور را می دهد، از جمله از طریق برنامه های تبادل این دانشگاه دارای یک مرکز سازگاری با اتباع خارجی، یک دفتر پشتیبانی روانشناختی و استادان پشتیبان است. آن ها در حل هر مسئله دانشجویان را همراهی می کنند ودر انتخاب دروس به آن ها کمک می کنند. علاوه بر مطالعات، زندگی فعالیت های ورزشی قسمت بزرگی از زندگی RUDN است. دانش آموزان به بسیاری از کلاس های اختیاری – ورزش های رزمی تا شطرنج – دسترسی دارند. این دانشگاه همچنین به جشنواره ها، کنفرانس ها، مسابقات، تعطیلات بین المللی و هفته های فرهنگ خود معروف است.

برنامه سازگاری دانشگاه الکتروتکنیک سنت پترزبورگ LETI

در دانشگاه الکتروتکنیک سنت پترزبورگ LETI، دانشجویان از کشور های مختلف هر ساله وارد می شوند. در LETI، فعالیت های علمی و آموزشی و زندگی دانشجویی پویا ارتباط قوی دارند. جلسات، بازی ها، تعطیلات و مسابقه ها به طور منظم در اینجا برگزار می شود، از جمله رویداد های آنلاین برای کسانی که به دلیل محدودیت های قرنطینه هنوز نمی توانند به روسیه بیایند. کارکنان LETI سعی می کنند تمام سوالات دانشجویان بین المللی را به صورت فردی حل کنند. آن ها مصمم هستند كه به آن ها كمک كنند تا به سرعت با شرایط جدید سازگار شوند و همچنین از طریق یک مركز اشتغال دانشگاهی شغلی پیدا كنند.

برنامه سازگاری دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ

دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ قدیمی ترین دانشگاه فنی در روسیه با کادر آموزشی قوی است. بیش از 7500 شهروند خارجی در اینجا تحصیل می کنند و مدرسان برای کمک به همه آن ها در آنجا هستند. کادر آموزشی با تازه واردانی آشنا می شوند و آن ها را با شهر و دانشگاه آشنا می کنند. همیشه در پلی تکنیک ها رویداد های زیادی برگزار می شود: جشنواره ها، تعطیلات و مسابقات ورزشی. و یک زندگی دانشجویی فعال که شامل تیم ها، باشگاه ها، مجالس، یک مرکز فرهنگی و آموزشی و حتی کلاس های آشپزی است.

برنامه سازگاری دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ

برنامه سازگاری دانشگاه فدرال سیبری SibFU

دانشگاه فدرال سیبری انواع مختلف پروفایل را به دانشجویان ارائه می دهد. بخشی برای سازگاری اجتماعی و فرهنگی دانشجویان خارجی و پروژه برنامه Buddy آن ها وجود دارد. مربیان به تازه واردان کمک می کنند تا با محیط جدید و روند آموزشی آشنا شوند، آن ها را از وقایع مهم آگاه کنند و آن ها را به رویداد های ورزشی و سرگرمی دعوت کنند. SibFU همچنین اخیراً پروژه جدید Sibir.ru را راه اندازی کرده است که در مورد ویژگی های زبان روسی و فرهنگ منطقه می گوید.

برنامه سازگاری دانشگاه فدرال اورال UrFU روسیه

در دانشگاه فدرال اورال به نام اولین رئیس جمهور روسیه B.N. یلتسین، مرکز سازگاری با اتباع خارجی و برنامه دوستان آن این نام را دارد. دانشجویان برای اسکان در خوابگاه ها و مدارک خود کمک می گیرند، آن ها را به شهر معرفی می کنند، به تور ها و تعطیلات دعوت می کنند و… بیش از 20 انجمن دانشجویی در UrFU وجود دارد، از جمله Case Club. این یک بستر آموزشی است که به دانش آموزان کمک می کند مهارت های تحلیلی خود را توسعه دهند و در روند کار پروژه محور تجربه کسب کنند.

نقل مکان و تحصیل در یک کشور جدید یک تجربه منحصر به فرد است. شما تنها نخواهید بود – مربیان دانشگاه های برجسته روسیه به شما کمک می کنند. می توانید هر موقع دوست داشتید برای گرفتن راهنمایی بیشتر در مورد برنامه های تحصیلی در دانشگاه های برجسته روسیه به گروه ببین المللی الیت مراجعه کنید و از مشاوره تحصیلی رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *