مدرک زبان برای تحصیل در روسیه
مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه چیست؟
آوریل 16, 2018
تحصیل در روسیه
مراحل و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه
می 2, 2018

باغ زیبای تابستانی سنت پترزبورگ

باغ تابستانی سنت پترزبورگ

باغ تابستانی سنت پترزبورگ را قطعه ای از بهشت می نامند. باغ تابستانی سنت پترزبورگ summer garden یا Ле́тний сад یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان های دیدنی و توریستی شهر پیتر مقدس می باشد. اگر شهر سنت پترزبورگ معروف به ونیز شمالی و عروس دریای بالتیک باشد، باغ تابستانی سنت پترزبورگ نگینی بر تاج این عروس است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
باغ تابستانی سنت پترزبورگ را قطعه ای از بهشت می نامند.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ، شخصا توسط پادشاه پیتر کبیر در سال ۱۷۰۴ طراحی شده است، طراح هلندی باغ های سلطنتی و پزشک شخصی تزار نیکولاس بیدلو در طراحی و ساخت این باغ زیبا نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. او مدیر اصلی پارک تا سال ۱۷۲۶ بود. بعد ها با آمدن معمار مشهور فرانسوی ژان باپتیست لو بلاند که از سال ۱۷۱۶ سن پترزبورگ زندگی می کرد، عطر و طعم فرانسوی نیز به باغ تابستانی سنت پترزبورگ اضافه شد.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
باغ تابستانی سنت پترزبورگ، شخصا توسط پادشاه پیتر کبیر در سال ۱۷۰۴ طراحی شده است.

نحوه چینش و قرارگیری درختان، مجسمه ها و برکه های این باغ همه به دستور و بر اساس نظرات تزار پیترکبیر چیده شده است، اما موضوع جالب تر این است که اگر شما به جای جای این شهر رویایی توجه کنید، مکان ها و بنا های بسیاری خواهید یافت که همه به دستور و بر اساس نظرات تزار کبیر روسیه بوده است. در واقع می توان گفت تزار کبیر، شهر بزرگ سنت پترزبورگ را با دستان خود ساخته است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
نحوه چینش و قرارگیری درختان، مجسمه ها و برکه های این باغ همه به دستور و بر اساس نظرات تزار پیترکبیر چیده شده است،

شگفت انگیز است اگر بدانید که بهشتی این چنین زیبا حدود ۳۲۰ سال قبل بر روی باتلاق بنا گردیده است. باغ تابستانی سنت پترزبورگ تزار کبیر هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر به تحصیل در روسیه مشغول هستید و در دانشگاه های روسیه درس می خوانید، دیدن از این باغ با شکوه را فراموش نکنید.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
شگفت انگیز است اگر بدانید که بهشتی این چنین زیبا حدود ۳۲۰ سال قبل بر روی باتلاق بنا گردیده است.

در طراحی این باغ از طراحان و معماران هلندی و فرانسوی نیز کمک گرفته شده است. مجسمه های باغ همه از آثار بزرگترین مجسمه سازان اروپایی است. تزار پیتر کبیر برای ساخت شهر سنت پترزبورگ از بزرگترین معماران اروپا دعوت کرد که در ساخت این شهر سهیم باشند.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
در طراحی این باغ از طراحان و معماران هلندی و فرانسوی نیز کمک گرفته شده است.

این تفکر در تمامی بنا ها رعایت شده است مثلا در همین باغ تابستانی سنت پترزبورگ کوشش شده است که از تمامی گونه های گیاهی موجود در جهان استفاده شود. ما این را در کاخ ها و مجموعه باغ های پترگوف نیز می بینیم، در واقع می توان بر روی باغ پترگوف نام باغ جهان را گذاشت. در باغ تابستانی هم ما این اسلوب را البته در مقیاسی کوچک تر شاهدیم.

دوستان لطفا باغ تابستانی سنت پترزبورگ را با باغ پترگوف اشتباه نگیرید، این دو باغ جدا از هم هستند، باغ تابستانی سنت پترزبورگ در مرکز شهر سنت پترزبورگ و باغ و کاخ پترگوف در اطراف شهر سنت پترزبورگ واقع شده اند.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
در این باغ از تمامی گونه های گیاهی استفاده شده است.

ساخت باغ تابستانی در سال ۱۷۱۹ به پایان رسید و با یکصد مجسمه سنگ مرمرین و گرانیت ساخته شده توسط بزرگترین هنرمندان قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا از جمله: فرانچسکو پنسو، پیترو باراتا، مارینو گروپلی، آلویس تگلیاپیترا، بارتولومو مدولو و دیگر مجسمه سازان ونیزی و ساوا ولادیسلاویچ صربی مزین گردید. در اواخر قرن بیستم، مقداری از مجسمه که مقداری آسیب دیده بودند به داخل خانه کاخ منتقل شدند و مجسمه های جدید طی قرن ها جایگزین آنها شدند.

باغ تابستانی در طول تاریخ با شکوه این شهر افسانه ای، حوادث زیادی را به چشم خود دیده است، زمانی جشن و پایگوبی و آتش بازی های فراوانی را تجربه کرد و زمانی دیگر شاهد ترور نافرجام تزار الکساندر کبیر بود. قرون سپری شدند و انقلاب ها و جنگ ها یکی پس از دیگری از پی هم گذشتند و هر یک زخمی بر پیکره این باغ شکوهمند وارد آوردند. اما باغ تابستانی هم چنان وقار و شکوه تزاری خود را حفظ کرده است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
باغ تابستانی در طول تاریخ با شکوه این شهر افسانه ای، حوادث زیادی را به چشم خود دیده است

شما ظرافت های معماری و آهنگری خاصی را در حصارهایی که این باغ را از خیابان های اطراف جدا کرده است می بینید. این حصارها بین سالهای ۱۷۷۱ تا ۱۷۸۴ توسط گئورگ ون ولتمن طراحی و نصب شده است. حصاری مشبک با ۳۶ ستون گرانیتی خالص همراه با تاج های سلطنتی بر رویش و گلدان های زینتی و گران قیمت مزین شده است.

شما می توانید مجسمه شاعر بزرگ روس آنا آخماتوا را نیز در میان دیگر مجسمه ها مشاهده کنید، به جرات می توان گفت که این مجسمه به عنوان قله ای از هنر مجسمه سازی و یکی از نمادهای شهر سنت پترزبورگ است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
شما می توانید مجسمه شاعر بزرگ روس آنا آخماتوا را نیز در میان دیگر مجسمه ها مشاهده کنید.

در محل تلاقی رودخانه فونتانکا به رود بزرگ نوا و خلیج فنلاند در داخل باغ تابستانی یک کاخ کوچک دو طبقه بسیار زیبا و با معماری شگفت انگیز وجود دارد که به دستور تزار پیتر کبیر ساخته شده است. معماری این کاخ توسط دومینیکو ترزینی انجام شده است. این کاخ دو طبقه از اولین کاخ های سنگی سنت پترزبورگ می باشد که به سبک هلندی طراحی و ساخته شده است، اما بیش از همه فضای داخلی کاخ شما را شگفت زده خواهد کرد. فضای داخلی کاخ به مانند دیگر کاخ های تزاری نیست و سبک منحصر به فرد خود را دارد. کاخ هنوز هم فضای قدیمی خود را حفظ کرده است، حتی آن خودنویسی که تزار با آن فرامین را صادر می کرد و یا آن شمعی که به صورت نیمه سوخته هنوز باقی مانده است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
معماری این کاخ توسط دومینیکو ترزینی انجام شده است.

باغ تابستانی تنها ۹ ماه از سنت پترزبورگ زیبا این عروس دریای بالتیک کوچک تر است. یک سال بعد از شروع ساخت باغ تابستانی، سنگ بنای بزرگترین و مجلل ترین مجموعه باغ ها و کاخ های سلطنتی جهان در پنجاه کیلومتری باغ تابستانی در دهکده کوچک پترگوف مشرف به خلیج زیبای فنلاند نهاده شد.

جالب است بدانید که بسیاری از رمان های نویسنده بزرگ روس الکساندر پوشکین نیز در باغ تابستانی ساخته و پرداخته شده است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
باغ تابستانی تنها ۹ ماه از سنت پترزبورگ زیبا این عروس دریای بالتیک کوچک تر است.

بسیاری از پادشاهان بزرگ اروپا در آن زمان به افتخار این پارک مجلل آثار گران بها و زینتی بسیاری را به این باغ تقدیم کرده اند که تعدادی از آن آثار هنوز در آنجا باقی می باشند. در سال ۱۸۶۶ هنگامی که تزار الکساندر دوم در حال قدم زدن در این باغ زیبا بود توسط یک رعیت به نام دیمیتری کوزوف ترور شد که این ترور نا فرجام بود. بعد ها یک بنای یاد بود کلیسا به مناسبت سلامتی تزار بر سردر یکی از دروازه های پارک ساخته شد.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
بسیاری از پادشاهان بزرگ اروپا در آن زمان به افتخار این پارک مجلل آثار گران بها و زینتی بسیاری را به این باغ تقدیم کرده اند.

تزار الکساندر دوم بر خلاف هیبت مخوف خود شخصی مهربان و خواستار اصلاحات بود، هم او بود که برای اولین بار در تاریخ اروپا برده داری را لغو کرد، به رعیا حق تعیین سرنوشت خود را داد و یک مجلس ملی تاسیس کرد. زمینه های پیش نویس اولین قوانین حقوق شهروندی را فراهم آورد. این تزار بزرگ زمین های کشاورزی و سلطنتی را به کشاورزان بازگرداند و به سلطه اشرافینون بر رعیای کشاورز پایان داد. او صنعت امپراطوری روسیه را متحول و لکومتیو ها را به حرکت در آورد.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
تزار الکساندر دوم بر خلاف هیبت مخوف خود شخصی مهربان و خواستار اصلاحات بود.

مجموعه این اقدامات سر انجام زمینه های ترور های پی در پی و سر انجام مرگ او را فراهم آورد. جامعه آزاد شده بود رعیت هایی که که به حقوق خود آگاه شده بودند قصد انقلاب داشتند، حقوق بیشتری می خواستند و مقصر وضع موجود را تزار الکساندر دوم می دانستند. در نتیجه سر انجام او را بعد از ۳ ترور نا فرجام با یک بمب کشتند.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
بعد از مرگ او پسرش الکساندر سوم به یاد پدرش کلیسای ناجی در خون را ساخت.

بعد از مرگ او پسرش الکساندر سوم به یاد پدرش کلیسای ناجی در خون را ساخت. به راستی که او ناجی ملتی بود که توسط ملت خودش کشته شد. به این ترتیب یکی دیگر از زیباترین شاهکار های معماری نوع بشر به نام کلیسای منجی در خون ساخته شد. به راستی که بسیاری از حوادث تاریخی مهم امپراطوری روسیه در همین باغ رقم خورد.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
به راستی که او ناجی ملتی بود که توسط ملت خودش کشته شد.

اما این پایان تراژدی نبود، بعد از این که بلشویک های کمونیست بر امپراطوری روسیه غلبه کردند، شروع به تخریب آثار و بخشی از این باغ زیبا از جمله بنای یادبود کلیسا کردند و گذشت آنچه که نباید می گذشت.

پس از دوران سیاه کمونیست و جنگ جهانی دوم که خرابی های بسیاری را به بار آورده بود. مردم روسیه با اهدای اموال خود شروع به بازسازی دوباره شهر ها، بنا ها، کاخ ها و باغ ها نمودند و موفق شدند در مدت کوتاهی شکوه گذشته را باز گردانند.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
مردم روسیه با اهدای اموال خود شروع به بازسازی دوباره شهر ها، بنا ها، کاخ ها و باغ ها نمودند و موفق شدند در مدت کوتاهی شکوه گذشته را باز گردانند.

از زمانی که باغ تابستانی ساخته شد، امپراطوری ها آمدند و رفتند، دوران سیاه کمونیست نیز سپری شد و در حال حاضر که کشور فدرال روسیه دارای یک سیستم سرمایه داری مبتنی بر کپیتالیسم است، باغ تابستانی هم چنان گذشته پر شکوه پدر خود امپراطورپیتر کبیر را در خود حفظ کرده است.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
باغ تابستانی هم چنان گذشته پر شکوه پدر خود امپراطورپیتر کبیر را در خود حفظ کرده است.

توجه کنید که بسیاری از تور ها شما را به بازدید از این باغ نخواهند برد اما باید بدانید که بازدید نکردن از باغ تابستانی به منزله این است که ۱۵ درصد از سفر خود لذت نبرده اید.

باغ تابستانی سنت پترزبورگ
به ما اعتماد کنید.

گروه بین المللی الیت ارائه دهنده بهترین خدمات توریستی با کمترین هزینه. الیت، کلید ایرانیان برای حضور در روسیه.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *