وسایل مورد نیاز برای سفر به روسیه
وسایل مورد نیاز برای سفر به روسیه
آوریل 6, 2018
سرد ترین کشور جهان
آیا روسیه سرد ترین کشور جهان می باشد؟
آوریل 16, 2018

امنیت در روسیه

امنیت در روسیه

چیزی را که در آخر باید گفته شود را اول می گوییم: روسیه جزو امن ترین کشور های جهان است و امنیت در روسیه قابل توجه است.

امنیت در روسیه

حال بپردازیم به دلایل این ادعا:

 • شفافیت خبری و رسانه ای، اینترنت و شبکه های اجتماعی در روسیه:
 1. شاید شنیده باشید که روسیه دارای اینترنتی آزاد در جهان است. یعنی از لحاظ فیلتر کردن اطلاعات از بسیاری از کشورها آزاد تر است.
 2. در رسانه های روسیه به صورت روزانه، کوچکترین اتفاقات و حوادث پوشش داده می شود و برآیند این حوادث اینطور القا نمی کند که روسیه کشور نا امنی است، بلکه امنیت در روسیه به صورت قابل توجهی بر قرار است.
 • وجود ابزار های نظارتی بسیار در همه ی مکان ها: مثلا در جای جای کشور روسیه، در خیابان ها، در فروشگاه ها، در کوچه و محل های عبور و مرور، مخصوصا در اتومبیل ها (مردم روسیه یک دوربین فیلم برداری که مخصوص اتومبیل هست را در خودرو های خود نصب می کنند تا بتوانند از اتفاقات احتمالی به صورت تصویری مدرک داشته باشند) دوربین های مدار بسته بسیاری وجود دارد.
 • همین امر باعث می شود که امنیت در روسیه افزایش پیدا کند و امکان وقوع جرم به شدت کاهش پیدا کند، مخصوصا جرم هایی به مانند سرقت در کشور روسیه بسیار نادر می باشد.
امنیت در روسیه

شهروندان باید حتما محل اقامت خود را به دولت روسیه اعلام کنند.

 • بر خلاف ایران، در روسیه هر شهروند روس باید در صورت نقل مکان به خانه یا شهر جدید، حتما محل اقامت خود را در شهرداری دولت محلی به ثبت برساند. برای افراد خارجی این کار در اداره مهاجرت صورت می گیرد. در غیر این صورت جرم تلقی شده و شخص خاطی جریمه می شود. خوبی این امر این است که دولت از مکان شهروندان خود آگاه است و همین امر امکان وقوع جرم را به شدت کاهش می دهد.
 • روسیه یک ابر قدرت نظامی و عضو شورای امنیت سازمان ملل است که بر خلاف آمریکا حمل و نگهداری اسلحه برای شهروندان آن فقط منوط به دریافت مجوز می باشد که این امر نیز کار آسانی نخواهد بود.
 • روسیه در رتبه دهم کشورهای اروپایی از لحاظ رنکینگ گردشگری و توریستی محسوب می شود، پس جای امنی است ،خب مسلما اگر روسیه کشور نا امنی بود، سالانه ۳۵ میلیون توریست به این کشور سفر نمی کردند.
 • سیستم پلیسی قدرتمند یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده امنیت در کشور روسیه می باشد. پلیس روسیه در همه جا حضور دارد و شاید شما آن ها را نبینید اما آن ها کاملا و دقیقا شما را می بینند. چیزی به نام فرار بعد از انجام جرم برای پلیس روسیه معنی ندارد.

دوستان از موارد بالا می شود به خوبی فهمید که روسیه دارای امنیت بالایی می باشد و جزو امن ترین کشور های جهان محسوب می شود.

امنیت در روسیه

روسیه جزو امن ترین کشور های جهان محسوب می شود.

اما به چه علت به بحث نا امنی در روسیه دامن زده می شود؟

 1. روسیه بر خلاف بسیاری از کشور ها تمامی حوادثی که روزانه اتفاق می افتد را در فضای مجازی و اجتماعی خود قرار می دهد در نتیجه این امر باعث بزرگنمایی نا امنی در روسیه می شود. به طور کلی مردم روسیه خیلی دوربین بدست هستند و از کوچکترین اتفاقات تصویر برداری می کنند.
 2. تبلیغات رسانه ای کشور های رقیب: حتی شما در ایران هم با این امر آشنا هستید، می بیند که در مقاطعی، بسیاری از رسانه های خارجی کشور های رقیب شروع به دروغ پردازی یا بزرگنمایی بیش از حد می کنند. این امر در روسیه هم صدق می کند و بیشتر رسانه های خارجی سعی در نا امن نشان دادن روسیه دارند. این می تواند به دلایل سیاسی یا رقابت های تجاری باشد.

وجود باند های مافیایی و مواد مخدر دروغی بیش نیست و بیشتر القائات فیلم های هالیوودی می باشد تا یک واقعیت.

امنیت در روسیه

وجود باند های مافیایی و مواد مخدر دروغی بیش نیست و بیشتر القائات فیلم های هالیوودی می باشد تا یک واقعیت.

 • علت دیگر، ذهن شایعه ساز ایرانی می باشد: بیاید با هم صادق باشیم، شما خودتان شاهد هستید که برای مثال در شبکه اجتماعی تلگرام روزانه چقدر اخبار دروغ تولید می شود. همین امر در شبکه های مربوط به روسیه نیز صدق می کند.
 • ما شاهد این هستیم که به صورت روزانه اخبار و حوادث ناگواری در مورد روسیه در شبکه های اجتماعی قرار داده می شود که اصلا این اخبار یا مربوط به روسیه نیست و در کشور دیگری اتفاق افتاده است یا مربوط به سال های قبل بوده و اصولا موضوع چیز دیگری بوده است.
امنیت در روسیه

اخبار همیشه آنچه واقعا اتفاق افتاده است نیست.

به شما می گوییم که اگر در هر زمان از شبانه روز به بیرون از منزل بروید، هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد. در شهر های بزرگ مانند مسکو و سنت پترزبورگ، شهر هیچ وقت نمی خوابد و مردم دائما در خیابان های شهر به فعالیت های خود می پردازند. با توجه به توریستی بودن کشور روسیه، زندگی شبانه حتی پر جنب و جوش تر از زندگی روزانه می باشد.

امنیت در روسیه

سالانه میلیون ها توریست به روسیه سفر می کنند.

سالانه میلیون ها توریست به روسیه سفر می کنند، شما می توانید در جای جای روسیه این توریست ها را مشاهده کنید که بدون توجه به شایعات و شبکه های اجتماعی مشغول خوش گذرانی هستند.

امنیت در روسیه

روسیه کشور پهناوری است اما امنیت در شهرهای بزرگ آن همیشه برقرار است.

برای این که بیشتر به ماهیت غیر واقعی بودن این حرف و حدیث ها پی ببرید، اگر لیست کشور ها از لحاظ امنیت را جستجو کنید، بسیار شگفت زده خواهید شد، برای مثال فنلاند که همسایه روسیه هست، امن ترین کشور جهان است اما روسیه در مکان های پایین جدول قرار گرفته است!

روسیه بزرگترین کشور جهان است و دارای فرهنگی بسیار متفاوت می باشد. این پهناوری سبب می شود تا بدرستی نتوان معیارهایی همچون امنیت را محاسبه نمود.

اما همین قدر را بدانید که امنیت در روسیه و خصوصا در شهرهای بزرگ آن همیشه برقرار بوده و هست و شما در هر ساعت از شبانه روز که در روسیه قدم بزنید، خطری شما را تهدید نمی کند.

خنده دار نیست این آمار ها؟ روسیه، یکی از ابر قدرت های جهان، از بزرگترین غول های اقتصادی و نظامی جهان فقط چند رتبه با عراق جنگ زده فرق دارد.

امنیت در روسیه

زیاد به اخبار و شنیده ها اتکا نکنید و خودتان زندگی در روسیه را تجربه کنید و از زندگی لذت ببرید.

در نتیجه زیاد به اخبار و شنیده ها اتکا نکنید و خودتان زندگی در روسیه را تجربه کنید و از زندگی لذت ببرید.

وکلای الیت با مشاوره رایگان همراه همیشگی شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *