ویزای روسی
ویزای روسی در مسکو
می 11, 2019
ترکیه
آب و هوای ترکیه در فصول مختلف سال
می 14, 2019

امنیت در ترکیه

امنیت در ترکیه

امنیت در ترکیه یکی از مهم ترین گزینه هایی که عموم مردم برای سفر به یک کشور در نظر می گیرند است.

امنیت در ترکیه
امنیت در ترکیه یکی از مهم ترین گزینه هایی که عموم مردم برای سفر به یک کشور در نظر می گیرند است.

ترکیه، به علت توریستی بودن، یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان  توریست ها و مسافرانی است که به این کشور سفر می کنند، و این امر باعث شده است که دولت ترکیه به امنیت شهرها خصوصا شهرهای توریستی نظیر استانبول و آنتالیا بسیار اهمیت دهند.

به طور کلی توجه ترکیه به امنیت باعث شده است امنیت در شهرهایی مثل استانبول به خوبی برقرار باشد. در ترکیه اکثر مناطق به استثنای چند منطقه آن دارای برچسب سبز هستند که این برچسب­ ها  نشان دهنده امنیت می باشند.

امنیت در ترکیه
به طور کلی توجه ترکیه به امنیت باعث شده است امنیت در شهرهایی مثل استانبول به خوبی برقرار باشد.

از ارتش ترکیه می توان بعنوان یکی از قدرتمند ترین ارتش های جهان یاد کرد. در سیستم قضایی این کشور، تعهدات قانون سوئیس، قانون جنایی ایتالیا و قانون بازرگانی آلمان را اعمال می شود.

این کشور از جمله کشورهایی است که در آن نژاد پرستی معنایی ندارد و مردم آن با هم مشکلی ندارند و کاملا در انتخاب شیوه زندگی خود آزاد عمل می کنند.

بر اساس گزارش FCO استانبول یکی از امن ترین شهرها برای مهاجرت و سفر است و پس از آن آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است که بین دریای مدیترانه و کوه های تاوروس قرار دارد و به عنوان یک خانواده شما می توانید به راحتی در آنتالیا زندگی و با خدمات خوبی مشغول به کار شوید.

امنیت در استانبول

کشورهای توریستی عموما امنیت گردشگران خود را تضمین می کنند، امنیت در شهر استانبول در حد استاندارد و متعارف خود است و بیشتر مناطق آن دارای امنیت بسیار بالا هستند.

با توجه امنیت زیاد در این شهر مسئولین استانبول برای رفاه گردشگران، یک دفتر گردشگری گردآوری کرده اند که افسران پلیس در این دفتر به چند زبان زنده دنیا تسلط کامل دارند و آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران می باشند.

امنیت در استانبول به قدری زیاد است که اکثر ماطق  شهر، توسط دوربین های امنیتی ۲۴ ساعته نظارت می شوند تا امکان خطر را تا جای ممکن کاهش دهند.

امنیت در استانبول
استانبول از جمله شهرهای توریستی مهم ترکیه به حساب می آید که دارای ضریب امنیتی بالایی می باشد.

امنیت در آنتالیا

یکی دیگر از شهرهای توریستی و مشهور ترکیه آنتالیا است که سالانه مسافران زیادی از کشورهای مختلف به این شهر سفر می­ کنند، البته با توجه به اینکه آنتالیا شهرت استانبول را ندارد باعث شده است تا از امنیت و آرامش بیشتری نسبت به استانبول برخوردار باشد.

اگر دقیق تر امینت این شهر را بررسی کنیم، آنتالیا نسبت به تهران امنیت بیشتری دارد، به گونه ای که بر اساس آمار، امنیت پیاده روی در خیابان های این شهر به صورت شبانه روزی ارزیابی می ­شود. همچنین آمار خلاف هایی مانند ماشین دزدی، فروش مواد مخدر، گروگان گیری، دزدی و …. در این شهر بسیار پایین است.

با این حال که این شهر امن محسوب می ­شود رعایت نکات ایمنی لازم است پس بهتر است از وسایل و اشیاء گران قیمت خود و مدارک شناسایی به خوبی محافظت کنید و در صورت بروز مشکل حتما پلیس را در جریان قرار دهید.

امنیت در آنتالیا
آنتالیا نیز همچون استانبول یکی از شهرهای توریستی و تفریحی ترکیه به حساب می آید.

نکاتی در مورد امنیت در ترکیه

اصولا در مناطقی که جمعیت زیادی متراکم است بایستی دقت بیشتری به خرج دهید. سعی کنید از توقف در مکان های پر تردد و شلوغ پرهیز کنید. با وجود حضور پلیس در اکثر نقاط شهر توصیه می شود در مکان های شلوغ مراقب کیف، گوشی همراه ، کودکان و از همه مهم تر مدارک شناسایی خود باشید .

شماره تماس پلیس

برای تماس با پلیس در شهرها می‌توانید با شماره ۱۵۵ کاملا رایگان و از هر تلفنی استفاده کنید. در مناطق روستایی و مناطقی که در محدوده پلیس نمی‌باشد می‌توانید با ژاندرمری با شماره ۱۵۶ تماس بگیرید.

امنیت در ترکیه – پلیس ترکیه

در شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا می‌ توانید برای مواردی چون دزدی، گم شدن پاسپورت و یا دیگر موارد از پلیس توریسم کمک بگیرید.

با توجه به مواردی که گفته شد، اگر حتی می خواهید در ترکیه مشغول به کار شوید نیز، خیال خانواده تان را از امنیت ترکیه راحت کنید.

شماره تماس آمبولانس

با شماره 112 می توانید از هر مکان و با هر تلفنی به صورت رایگان با آمبولانس تماس بگیرید.

امنیت در ترکیه – آمبولانس ترکیه

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه و یا سفر به این کشور می تواند لحظات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. با گروه بین المللی الیت شما می توانید به راحتی در رابطه با چگونگی “اقامت در ترکیه” و زندگی در این کشور، اطلاعات کسب کرده و مشاوره لازم را در این زمینه دریافت کنید.


3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *