شب های سفید روسیه
شب های سفید روسیه
آگوست 27, 2019
معرفی شهر ترابزون
معرفی شهر ترابزون
آگوست 28, 2019

الفبای زبان روسی (آموزش زبان روسی – قسمت اول)

الفبای زیان روسی

در سفر به هر کشوری یکی از مهمترین نکات در راحتی سفر دانستن زبان آن کشور است، شما برای برقراری ارتباط با دیگران و همچنین انجام کارهای خود نیاز دارید تا بتوانید با دیگران صحبت کنید و یا اطلاعاتی را بخوانید. در سفر به کشور روسیه نیز باید در نظر داشته باشید که آشنایی با الفبای زبان روسی یکی از اولین و مهمترین لازمه ها است تا بتوانید نیازهای خود را برطرف کنید.

برای آشنایی با زبان روسی اولین قدم تسلط بر حروف الفبای روسی است، در این مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان حروف الفبای روسی را آموزش دهیم.

الفبای زبان روسی
یادگیری الفبای زبان روسی برای سفر به روسیه لازم است.

زبان روسی 33 حرف دارد که از بین آنها 10 حرف آن مصوت است و 21 حرف صامت است، یکی از دلایلی که روس زبانان موقع گفتن کلمات از حنجره و لب ها استفاده می کنند به خاطر همین حروف مصوت است. در قرن 18 و 19 برخی از حروف زبان روسی از آن حذف شدند.

زبان روسی از لحاظ گستردگی پنجمین زبان در دنیا به شمار می رود و از لحاظ کاربرد در جایگاه خوبی قرار دارد. یکی از مواردی که در زبان روسی بسیار کاربرد دارد رنگ ها هستند، برخی از این رنگ ها برای پر رنگ و کم رنگ بودنشان دارای اصطلاح خاص و مجزایی هستند. نتایج آمار ها نشان می دهد که در حال حاضر حدود 250 میلیون نفر در جهان به زبان روسی به عنوان یک زبان دوم مسلط هستند.

بر خلاف ظاهر آن تلفظ به زبان روسی خیلی سخت نیست و بعد از یادگیری صدای حروف الفبا و قواعد تلفظ تمام لغات را به راحتی می توان از روی شکل نوشتاری آن مطالعه کرد.

الفبای زبان روسی
الفبای زبان روسی
تلفظ فارسی نام حرف تلفظ انگلیسی مثال روسی مثال فارسی یا انگلیسی
آ А а a азъ آزاد
بِ Б б b буки خواب
گ Г г g глаголь رگ
د Д д d добро باد
اُ Ё ё o yolk
ژ Ж ж zh живѣте واژه
پ П п p покой لـپ
ف Ф ф f фертъ برف
ای И и ee иже me
ک К к k како پاک
ی Й й y и съ краткой یـال
ال Й й l
تس Ц ц t’s цы ع‍طس‍ه
ش Ш ш sh ша کاش
شش Щ щ shsh ща خروشْچ‍‍ف
اِ Э э e э оборотное met
م М м m мыслѣте بام
اُ Ю ю oo онъ خـوردن
یا Я я yu я یال
وی В в v вѣди واژه
ز З з z земля باز
ن Н н n нашъ زن
ر Р р r рцы rolled r
س С с s слово پاس
اُو У у oo укъ روز
چ Ч ч ch червь پی‍چ
چً Х х x хѣръ شاخ

برای اینکه بتوانید هرچه زودتر به زبان روسی مسلط شوید بهتر در ابتدا پس از یادگیری حروف الفبای روسی پرکاربرد ترین عبارات این زبان را یاد بگیرید، مخصوصا عباراتی که در آشنایی اولیه با هر فردی استفاده شود. با تمرین کردن به راحتی می توانید تسلط لازم را بدست آورید، بنابراین اصلا نگران نباشید.

یادگیری زبان روسی
زبان روسی از لحاظ گستردگی پنجمین زبان در دنیا به شمار می رود و از لحاظ کاربرد در جایگاه خوبی قرار دارد.

یکی دیگر از نکات مورد توجه در زبان روسی این است که تلفظ کلمات ثابت است، شما در زبان انگلیسی بسیار می بینید که تلفظ ها در کلمات مختلف متفاوت هستند اما در زبان روسی تلفظ ها در همه جا یکسان است و این خود دلیلی بر آسان بودن تلفظ زبان روسی است. پس نیاز به تحقیق و مطالعه در خصوص تلفظ کلمات مختلف نخواهید داشت، تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فایل های صوتی گوش کنید تا تفاوت در کشش صداها و آواها را به خوبی متوجه شوید.

الفبای زبان روسی
فایل های صوتی گوش کنید تا تفاوت در کشش صداها و آواها را به خوبی متوجه شوید.

پس از یادگیری حروف الفبا توصیه می شود تا کلمات را در جمله ها یاد بگیرید و در نظر داشته باشید که یادگیری کلمات به تنهایی ممکن است کمی فرآیند یادگیری زبان را برای شما کند کند. حتما شکل های مختلف کلمات در جمله ها را تمرین کنید تا به خوبی با شکل ها و جایگاه های مختلف آن را یاد بگیرید.

زبان روسی
یادگیری زبان روسی از انگلیسی راحت تر است.

همچنین در ابتدای یادگیری می توانید از کلماتی استفاده کنید که به زبان انگلیسی نزدیک تر هستند، با این کار می توانید به روند یادگیری زبان روسی خود کمک زیادی کنید.

یکی از نکات جالب در زبان روسی تغییر جای کلمات در جملات است و برای خیلی از جملات این کلمات می توانند به راحتی جا به جا شوند بدون اینکه در معنا تغییرات زیادی به وجود بیاید. در ابتدای کار یادگیری یکی از توصیه های مهم این است که با برخی از قواعد ساده زبان روسی آشنا باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *