کالینینگراد
معرفی شهر کالینینگراد و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن
ژانویه 9, 2019
شهر ولادی وستوک
معرفی شهر ولادی وستوک و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن
ژانویه 17, 2019

معرفی شهر چلیابینسک و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن

چلیابینسک نیز یکی از شهر های بزرگ و پر جمعیت روسیه است. چلیابینسک یک شهر و مرکز اداری چلیابینسک روسیه است. این شهر در شمال شرق منطقه واقع شده است و 210 کیلومتر جنوب یکتاپرینبرگ، 1.879 کیلومتر دور تر از شهر مسکو در شرق کوه های اورال، در رودخانه میاس، در مرز اروپا و آسیا. همچنین این شهر مرکز اداری استان چلیابینسک است و هفتمین شهر در میان شهر های روسیه با جمعیت بیش از یک میلیون نفر.

چلیابینسک نیز یکی از شهر های بزرگ و پر جمعیت روسیه است.

تاریخچه

قلعه چلیابا نام خود را از این شهر می گیرد. در محل روستای بشکری چلیابی توسط سرهنگ آلکسی تاسیس شد. در سال 1736 برای محافظت از مسیر های تجاری از حملات احتمالی.

قلعه چلیابا نام خود را از این شهر می گیرد.

شهر متالوژیست ها

روسی ها جک های زیادی در مورد این شهر دارند که به این معنی است که ساکنان نسبتا جدی هستند. این تعجب آور نیست، زیرا بسیاری از مردم در تولید کار می کنند. از آنجا که چلیابینسک مرکز عمده صنعتی است، از جمله متالوژی، ماشین سازی، فلز کاری، تولید ابزار و  صنایع شیمیایی، نور و صنایع غذایی. با این حال، محصول اصلی این شهر فلز (آلیاژ های با کیفیت بالا و فولاد زد زنگ) از جمله روی و ماشین آلات و لوله های سنگین مختلف است. امروزه شهر دارای حدود 150 گیاه بزرگ است.

زیرا بسیاری از مردم در تولید کار می کنند.

چلیابینسک شهری بین سیبری و اروپا

جالب است بدانید از نظر زمین شناسی فقط نیمی از چلیابینسک در سیبری واقع شده است. از آنجا که آن را در سنگ های رسوبی قرار می دهد، در حالی که نیمه دیگر این شهر بر روی گرانیت معمولی برای اورال استوار است. این دو بخش توسط رود خانه میاس رود و توسط پل لنینگرادسی متصل شده است که ممکن است ساکنان آن را برای سفر به اروپا از طریق سیبری چندین بار در روز استفاده کنند.

شهر مدرن

این شهر در سال 1736 در محل قلعه قزاقی چلیابا تاسیس شد. امروزه ساختمان های باستانی در مرکز تنها باقی می مانند و خیابان های عابر پیاده به هم چسبیده اند. این شهر هنوز ساختمان های زمان شوروی را دارد هر چند که ساختمان های بزرگ و مدرن نیز و جود دارند و مراکز خرید، هتل ها و… .

این شهر در سال 1736 در محل قلعه قزاقی چلیابا تاسیس شد.

شهر سبز

علاوه بر این که چلیابینسک در درجه اول شهر صنعتی است، پارک ها و محوطه های سبز بسیاری نیز دارد. برای مثال، یک جنگل واقع در مرکز شهر قرار دارد و بخشی از پارک تفریحی مرکزی گاگارین است.

علاوه بر این که چلیابینسک در درجه اول شهر صنعتی است، پارک ها و محوطه های سبز بسیاری نیز دارد.

چلیابینسک شهر فرهنگ

ساکنان شهر چلیابینسک نه تنها که سخت کار می کنند بلکه از فرهنگ بالایی نیز برخوردار هستند. اگر شما برای تحصیل و کسب علم در روسیه این شهر را انتخاب کرده اید این را بدانید که همسایگان بومی شما انسان هایی بسیار با فرهنگ هستند. در این شهر بسیاری از موزه ها مانند موزه ی زمین شناسی که شامل نمونه هایی از تمام مواد معدنی تولید شده در اورال هست، می باشد. این شهر دارای یک ارکستر فیلارمونیک، یک سیرک، یک مرکز جاز، یک خانه اپرا و یک تئاتر درام می باشد. این شهر سالانه رویداد های فرهنگی مختلف مانند جشنواره تئاتر کودک برگزار می کند و همچنین جشنواره ارگان بین المللی.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *