تالار بولشوی
تالار تئاتر بولشوی ، نماد هنر و فرهنگ روسیه
ژانویه 3, 2020
فرودگاه های روسیه
معرفی جدید ترین فرودگاه های روسیه
ژانویه 7, 2020

حقایق جالب در خصوص ارتش روسیه

ارتش روسیه

روسیه با داشتن بیش از یک میلیون نفر در دفاع از مرز های این کشور، یکی از بزرگ ترین قدرت های نظامی جهان محسوب می شود. بسیاری از افراد جست و جوی زیادی درباره ارتش روسیه می کنند بنابراین تصمیم گرفتیم تا این مقاله را برای ارتش روسیه بنویسیم و تمام نکات آن را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله همه جنبه های نیروی نظامی این کشور را به شما نشان دهیم.

ارتش روسیه چقدر قدرتمند است؟

ارتش روسیه چقدر قدرتمند است؟

تخمین زده می شود که ارتش روسیه در رتبه دوم (بعد از ایالات متحده) لیست قوی ترین ارتش های نظامی جهان است. این ارزیابی هر ساله توسط آژانس گلوبال فایر پاور انجام می شود و براساس آنالیز و مقایسه همه ظرفیت های قدرت شلیک نیرو های نظامی، تعداد پرسنل نظامی فعال و ذخیره شده انجام می شود.

ارتش روسیه

ارتش روسیه

چند نفر در ارتش روسیه خدمت می کنند؟

براساس مصوبه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از 17 نوامبر 2017، تعداد افرادی که در حال حاضر در ارتش روسیه خدمت می کنند، 1،902،758 نفر است. 1،013،628 نفر از این افراد سرباز واقعی هستند. این تعداد شامل 753 هزار پیمانکار و همچنین 260 هزار سرباز (مردانی بین 18 تا 27 سال که موظف به انجام خدمت سربازی 1 ساله هستند).

دلیل اصلی اینکه چرا هنوز روسیه نتوانسته است خدمت اجباری را متوقف کند، داشتن قلمرو وسیع و میزان زندگی افراد مختلف در آن است. همانطور که گفته شد 146،780،720 نفر در 17125191 کیلومتر مربع آن زندگی می کنند. با این حال، امروزه، وزارت دفاع از ارسال افراد از یک قسمت به قسمت دیگر کشور (به عنوان مثال، از مسکو به کامچاتکا) خودداری می کند و در عوض سعی دارد سربازان را در مناطق بومی خود جذب کند.

سربازان چقدر درآمد دارند؟

سربازان چقدر درآمد دارند؟

حداقل حقوق ماهیانه یک شخص خصوصی حدود 30،000 روبل (حدود 480 دلار) است. اما به نوع واحد نظامی و منطقه خدمت هم بستگی دارد. به عنوان مثال، سربازانی که از روسیه در شمال دفاع می کنند، بیشتر از کسانی که در منطقه مسکو خدمت می کنند، دریافت می کنند.

در همین حال، افسران روسی، از ستوان ها گرفته تا ژنرال ها، معمولاً از 40،000 روبل (حدود 550 دلار) تا 300،000 (حدود 5000 دلار) در ماه درآمد دارند.

آیا خارجی ها می توانند در ارتش روسیه خدمت کنند؟

بله می توانند. طبق مصوبه ریاست جمهوری سال 2015، هر خارجی از 18 تا 30 سالگی می تواند قرارداد امضا کند و به ارتش روسیه بپیوندد. اولین قرارداد با ارتش به مدت پنج سال امضا می شود. این افراد در منازل پرسنل، گروهبانان و … خدمت می کنند. در صورت جنگ هیچگونه مستثنی برای سربازان خارجی در ارتش روسیه وجود نخواهد داشت. این افراد بدون توجه به سایر مسائل موظف هستند از روسیه دفاع کنند.

از سال 2019، 295 سرباز با تابعیت خارجی در میان 1،902،758 عضو ارتش روسیه بودند. همه آن ها از جمهوری های CIS آمده اند(قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان و غیره.) اما تاکنون، هیچ آمریکایی یا شهروند اتحادیه اروپا به مراکز سربازی حاضر نشده اند که بخاطر تبدیل شدن به یک سرباز و شهروند روسی، تابعیت خود را ترک کنند.

متحدان اصلی روسیه

چند نفر در ارتش روسیه خدمت می کنند؟

روسیه و شش جمهوری شوروی سابق (ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، آذربایجان و بلاروس) پیمان امنیت جمعی را در سال 1992 امضا کردند. این اتحاد تبدیل به اتحادی شد که به آن “سازمان پیمان امنیت جمعی” (CSTO) گفته می شود.

منشور CSTO مجدداً تمایل همه کشورهای شرکت کننده برای پرهیز از استفاده یا تهدید به زور را تأکید کرده است. امضا كنندگان قادر به پیوستن به سایر اتحادهای نظامی یا گروههای دیگر ایالت ها نیستند، در حالی كه تجاوز به یك شخص امضا كننده به عنوان یك تجاوز علیه همه (مشابه ناتو) تلقی می شود.

برای این منظور، CSTO سالانه تمرینات فرماندهی نظامی را برای كشورهای CSTO انجام می دهد تا همکاری های بین سازمانی را بهبود بخشند. آخرین مورد “Centre-2019” نامیده شد. بیش از 128،000 نظامی در تمرینات در بخش مرکزی روسیه شرکت کرده بودند.

سؤالات متداول

ارتش روسیه چقدر قدرتمند است؟

ایالات متحده، روسیه و چین دارای قدرتمند ترین ارتش های دنیا هستند و در مقام دوم روسیه است که با تعداد زیادی سرباز در مرز های خود و سلاح های هسته ای خود، ارتشی بسیار قدرتمند دارد.

تعداد افرادی که در حال حاضر در ارتش روسیه خدمت می کنند چقدر است؟

بر اساس مصوبه رئیش جمهور ولادمیر پوتین در سال 2017 تعداد افرادی که در ارتش روسیه خدمت می کنند حدود 1902758 نفر است.

درآمد سربازان ارتش روسیه چقدر است؟

سربازان در بخش های خصوصی ارتش روسیه حدود 480 دلار حقوق ماهیانه دریافت می کننداما به نوع واحد خدمت و منطقه خدمت هم بستگی دارد.

آیا خارجی ها می توانند در ارتش روسیه خدمت کنند؟

بله می توانند. طبق مصوبه ای در سال 2015 هر خارجی از سن 18 تا 30 سالگی می تواند قرارداد امضا کند و به ارتش روسیه بپیوندد.

1 Comment

  1. علی گفت:

    ارتش روسیه تجهیزاتش از پدر نابودشدش شوروی به ارث گیراورده و تجهیزاتش قدیمی و فرسوده و نادقیق هساش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *