مناطق اقتصادی روسیه
معرفی مناطق اقتصادی روسیه
جولای 4, 2019
مناطق آزاد تجاری در ترکیه
مناطق آزاد تجاری در ترکیه
جولای 6, 2019

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد

در این مقاله قصد داریم در رابطه با اخذ اقامت روسیه از طریق تولد صحبت کنیم، بعضی از افراد بر این باورند که اگر فرزند آن ها در کشوری دیگر متولد شود می توانند اقامت خود را از آن کشور اخذ کنند.

ممکن است علاقه مند شوید:

برای گرفتن اقامت روسیه راه های مختلفی وجود دارد. مانند گرفتن اقامت روسیه از طریق ازدواج، اقامت روسیه از طریق تحصیل و …. در حالی که هر کشور تابع یک سری مقررات است، که البته روسیه هم از این قانون مستثنا نیست، لازم است به یک قانون مهم اشاره کنیم که اغلب کشور ها پیرو آن هستند.

قانون خون و خاک

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد
قانون خون و خاک، اصلی ترین قوانین اعطای اقامت

بسیاری از کشور ها قوانینی برای اعطای اقامت دارند که اکثر آن ها اصلی ترین دلیل اقامت را بر این مبنا گذاشته اند، و عقیده دارند که باید تولد در آن کشور صورت گرفته باشد و بعضی کشور ها هم بر اساس خون اقامت را صادر می کنند.

یعنی لازم است حتما یکی از والدین فرزند متعلق به آن کشور باشد، بعضی از کشور ها یکی از این دو راه را در درجه اول قرار دادند که از اهمیت بالایی برخوردار است و راه دیگر در درجه دوم می باشد که اهمیت کمتری دارد.

در واقع دو مورد برای اخذ اقامت از روسیه مهم است:

  • محل تولد
  • ملیت والدین
اخذ اقامت روسیه از طریق تولد
والدین دارای ملیت روسیه باشند

در حقیقت از ترکیب این دو چند قانون در روسیه به وجود آمده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

1- اگر یکی از والدین، پدر و یا مادر کودک قبل از ازدواج و تولد فرزند روسی باشند، حتی فارق از اینکه فرزند در کجا متولد می شود آن کودک نیز می تواند اقامت کشور روسیه را اخذ کنند.

2- اگر والدین کودک هر دو از اتباع خارجی باشند و برای مدتی موقتا در روسیه اقامت دارند، اگر کشور والدین فرزند شهروندی نوزاد را نپذیرد، در این صورت استثنا روسیه تابعیت روسیه را خواهد داد.

3- اگر کودکی در ردسیه پیدا شود و از آن زمان تا مدت 6 ماه والدین آن پیدا نشوند و هیچکس به دنبال وی نیاید نیز روسیه تابعیت را اعطا خواهد کرد.

4- در صورتی که یکی از والدین روسی و دیگری ملیتی خارجی داشته باشد، همچنین کودک نیز در خاک دیگری متولد شده باشد اما اقامت و تابعیتی به آن تعلق نگرفته باشد، باز هم می تواند اقامت روسیه را کسب نماید.

5- اگر یکی از والدین روسی و دیگری خارجی باشد، اما کودک در خاک روسیه متولد شود نیز می تواند اقامت روسیه را کسب نماید.

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد
کودک متولد شده تبعه ی کشور دیگری نباشد

لازم به ذکر است که تمامی موارد فوق، خود به خود صورت نمی پذیرد و پس از بررسی های دقیق و طی مراحل قانونی و همچنین تایید آن انجام خواهد شد.

همچنین کودکی که در روسیه متولد می شود، باید والدین وی همراه با تمامی اسناد و مدارک به بخش مهاجرت روسیه در محل خود مراجعه نمایند.

و البته کودکی که خارج از خاک روسیه متولد شده، لازم است والدین به همراه تمامی اسناد و مدارک به بخش کنسولگری سفارت روسیه در کشور خود بروند.

در صورتی که تمامی مراحل به درستی طی شد و به تایید رسید، یک تمبر استاندارد بر روی گواهی تولد کودک درج خواهد شد که نشان از دریافت تابعیت روسی خواهد داشت.

بنابر این اقامت و تابعیت روسی برای کودکانی که فقط تازه متولد شده اند امکان پذر نیست، زیرا این دلیل موجه و قانع کننده ای نمی باشد.

اخذ اقامت روسیه از طریق تولد
کشور ملیتی والدین حق شهروندی کودک را نپذیرفته باشد

آنچه در مقاله درباره آن بحث شد، اخذ اقامت روسیه از طریق تولد بود، که در آن به بررسی نکاتی مهم و یک سری قوانین پر اهمیت پرداختیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *