ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه
نحوه ثبت نام برای درخواست بورسیه تحصیلی دولتی روسیه
سپتامبر 1, 2021
دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه
درباره دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه (PRUE)
سپتامبر 10, 2021

بازا توودروس می گوید: آموزش کلاسیک روسی یکی از بهترین ها در جهان است

بازا توودروس می گوید: آموزش کلاسیک روسی یکی از بهترین ها در جهان است

توودروس از اتیوپی آمد و مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی را با درجه عالی دریافت کرد. در این مصاحبه، او پاسخ داد که چرا تصمیم به تحصیل در روسیه گرفته است، تفاوت روس ها با اتیوپیایی ها چیست، کار هایی که یک دانشجو انجام می دهد چیست و چگونه می توان نمرات عالی کسب کرد.

چه چیزی باعث شد که در روسیه تحصیل کنید؟

“من می دانستم که روسیه یک کشور پیشرفته از نظر فنی است. آموزش کلاسیک روسی یکی از بهترین در جهان است. رویای من بود که اینجا تحصیل کنم و به حقیقت پیوست. فرهنگ ها، زبان ها و جهت های گوناگون، دانش در واقع چنین بود.”

تفاوت بین اتیوپیایی ها و روس ها چیست؟

“هر ملتی در نوع خود زیباست. در اتیوپی، بیش از 80 گروه قومی با زبان ها و فرهنگ های خاص خود وجود دارد. مردم ما مهربان و مهمان نواز هستند. مردم روسیه نیز مهربان و مهمان نواز هستند و همچنین بسیار حامی هستند. روس ها سنت ها، اعتقادات و فرهنگ خود را دارند. دوستی یکی از مهمترین چیزها برای آن ها است. یک دوست می تواند نزدیک تر از یک خویشاوند باشد. روس ها عادت ندارند بدون دلیل موجه لبخند بزنند، در مکان های عمومی ترجیح می دهند متمرکز به نظر برسند. اما در میان دوستان، همکاران یا خانواده آن ها راحت و صمیمی به نظر می رسند، شوخی می کنند و بسیار می خندند.”

در مسکو چه چیزی شما را شگفت زده کرد؟

“جاده های وسیع، حتی در مرکز شهر، این کار را می کردند. من می شنوم، برخی از آن ها برای فرود هواپیما ها در طول جنگ ساخته شده اند. زمستان طولانی و سرد من را شگفت زده کرد، و همچنین پاییز زیبا و تابستان گرم. و سیستم حمل و نقل فوق العاده است، ایستگاه های مترو باشکوه، بزرگ و عمیق که با دانش مهندسی و خلاقیت زیادی ساخته شده اند.”

چگونه خارجی ها می توانند به سرعت به محیط جدید عادت کنند؟

“توصیه من این است:

  • واکنش های خود را نسبت به تغییرات مشاهده کنید.
  • معاشرت کنید، با افراد جدید آشنا شوید و شیوه زندگی آن ها را بشناسید.
  • قضاوت نکنید، همه چیز را با طرز فکر باز و مثبت در نظر بگیرید.
  • هنگام یادگیری شیوه زندگی جدید را امتحان کنید.”

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *