تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه
مجموعه سخنرانی های تطبیقی برای دانشجویان خارجی
اکتبر 4, 2021
تحصیل در خارج از کشور
6 مزایای تحصیل در خارج از کشور
اکتبر 6, 2021

دانشگاه TSU به دانشجویان آریزونا زبان روسی می آموزد

جذب متقاضیان دانشگاه به روسیه

دانشگاهیان دانشگاه ایالتی تیومن به طور فعال زبان و فرهنگ روسی را در کشورهای دیگر رواج می دهند. در پایان ماه اوت، یک دوره زبان روسی در دانشگاه شمالی آریزونا (NAU) آغاز شد. به عنوان بخشی از دوره “من در سراسر روسیه سفر می کنم”، زبان روسی توسط دانشجویان بخش های مختلف مورد مطالعه قرار می گیرد. در میان آن ها زبان شناسان، فیزیکدانان، زیست شناسان، شیمی دانان و حتی پزشکان پزشکی آینده نیز وجود دارند. نمایندگان بنیاد “Russky Mir” (“جهان روسیه”) که این پروژه را آغاز کردند، معتقدند که این امر به جوانان آمریکایی کمک می کند تا اصول زبان مادری ما را بیاموزند و همچنین با فرهنگ، جغرافیا و تاریخ روسیه آشنا شوند.

دانشجویان NAU می گویند: “اینجا در آریزونا، ما از این فرصتی برای یادگیری زبان روسی خوشحالیم. هر یک از ما دلایل خاص خود را برای یادگیری این زبان داریم، اما همه می توانند موافق باشند که این زبان فوق العاده است. بسیاری از ما مشتاقانه منتظر سفر به روسیه در آینده هستیم. این کشور زیبا است و یادگیری یک فرهنگ جدید همراه با زبان به ما بینشی از نقاط مختلف جهان می دهد.”

انگیزه دانشجویان آریزونا کاملاً مشخص است. به عنوان مثال، زیست شناس مورگان آرزو دارد که روزی برای کمک به حفظ جمعیت ببر های سیبری به روسیه بیاید. والدین الیزابت، متخصص شیمی، از اتحاد جماهیر شوروی به ایالات متحده نقل مکان کردند، بنابراین این دختر به زبان روسی روان صحبت می کند، اما می خواهد نحوه خواندن و نوشتن در آن را بیاموزد. دنیس به عنوان یک روانشناس آرزوی زیادی دارد که از فیلم ها، کتاب ها و بازی های ویدئویی روسی در نسخه اصلی لذت ببرد. این دانشجویان مشتاقانه در حال یادگیری زبان روسی می باشند.

منبع: studyinrussia.ru

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *