حقوق دانشجویی در روسیه
حقوق کار دانشجویی در روسیه
آوریل 10, 2019
اسلام در روسیه
آشنایی با دین اسلام و مذاهب آن در کشور روسیه
آوریل 14, 2019

آشنایی با پرچم کشور روسیه

پرچم کشور روسیه

Russia Flag

پرچم هر کشور نمادی از فرهنگ و تمدن آن کشور می باشد. در روز های گذشته راجع به آداب و رسوم مردم روسیه و همچنین با ملیت های مختلف کشور روسیه نیز آشنا شدید. کشور روسیه نیز از این امر مستثنی نیست. این کشور دارای قدمت بسیار زیادی است.

رنگ پرچم روسیه

پرچم کشور روسیه یک پرچم سه رنگ است که شامل سه میدان به صورت افقی با رنگ های یکنواخت می باشد. رنگ های پرچم کشور روسیه از سه رنگ سفید، آبی و قرمز تشکیل شده است که رنگ سفید در بالا، آبی در وسط و رنگ قرمز در قسمت پایینی پرچم قرار گرفته است.

این پرچم برای اولین بار به عنوان قاچاقچی برای کشتی های تجاری روسیه استفاده شد و به عنوان پرچم تزاروم روسیه در سال 1696 به رسمیّت شناخته شد، تا زمانی که در سال 1917 تاسیس شورای اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی روسیه (RSFSR) باقی ماند.

پرچم کشور روسیه
این پرچم برای اولین بار به عنوان قاچاقچی برای کشتی های تجاری روسیه استفاده شد.

در زمان اتحاد جماهیر شوروی، شکل پرچم روسیه به صورت زیر بوده است.

یک پرچم با زمینه ی قرمز که در آن یک داس و چکش طلایی رنگ و یک ستاره با حاشیه ای طلایی و توخالی که در بالای چکش و داس که روی هم هستند، قرار دارد.

پرچم SFSR روسیه: در تاریخ 8 آوریل سال 1918، پرچم جمهوری سوسیالیست فدراسیون روسیه در جلسه شورای کمیسرهای خلق RSFSR مورد بحث و بررسی قرار گرفت. شورا پیشنهاد داد که کمیته اجرایی مرکزی روسیه، تمام پرچم قرمز را با اختصار برای کارگران جهان ایجاد کند، (نشانه متحد بودن)، با این حال، این پیشنهاد تصویب نشد.

در تاریخ 13 آوریل سال 1918، کمیته اجرایی مرکزی روسیه همه پرچم RSFSR را به عنوان یک پرچم قرمز با کتیبه جمهوری شوروی سوسیالیست فدراسیون شوروی تاسیس کرد. البته باید گفت در متن این نامه هیچ توضیحی دربارۀ رنگ، اندازه و محل کتیبه یا نسبت طول و عرض پارچه داده نشده است.

در تاریخ 17 ژوئن سال 1918، کمیتۀ اجرایی مرکزی روسیه یک تصویر از تمام پرچم RSFSR را به تصویب رساند، که توسط کارگردان گرافیک سرجیچخونین از سوی کمیساریای خلق امور خارجه روسیه SFSR تأسیس شد. پرچم یک پارچۀ مستطیلی شکل قرمز رنگ بود که در گوشۀ بالایی آن کتیبه RSFSR در حروف طلایی که به صورت اسلاویچ ترسیم شده بود قرار گرفت. این کتیبه از بقیه پارچه در هر دو طرف توسط راه راه طلایی مستطیل تشکیل شده است.

پرچم کشور روسیه

بر خلاف باور به این که، پرچم ایالت سوسیالیستی، پرچم RSFSR را بیشتر از قبل مورد اهمیت قرار داده است، باز هم استفاده از پرچم اتحاد جماهیر شوروی محدود بود. پرچم اتحاد جماهیر شوروی در روسیه تنها بیش از دو ساختمان، کمیته اجرایی مرکزی اتحاد جماهیر شوروی و شورای کمیسرهای خلق را هدف قرار داد.

این تصمیم در 23 مارس سال 1925 تصویب شد و همچنین بر این نکته تاکید شد که پرچم RSFSR باید به طور مداوم و نه تنها در ساختمان کمیته مرکزی اجرایی و شورای کمیسر های خلق، بلکه در ساختمان های شوراهای محلی، از جمله روستاها، شوراها و شوراهای ولسوالی در شهرها نیز مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی در تعطیلات، پرچم RSFSR باید در بسیاری از ساختمان های عمومی (مانند مدارس، بیمارستان ها و دفاتر دولتی) مورد استفاده قرار گیرد.

پرچم فدراسیون روسیه

پس از وقایع کودتا در شهر مسکو، شورای عالی SFSR روسیه با قطعنامه ای در تاریخ 22 اوت سال 1991 اعلام کرد که پرچم سه رنگی امپریالیستی قدیمی، به عنوان پرچم ملّی دولت شناخته می شود.

این پرچم توسط قانون اساسی با استفاده از قانون شماره 1-1827 در تاریخ 1 نوامبر سال 1991 اصلاح شد. در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در تاریخ 25 دسامبر سال 1991، پرچم اتحاد جماهیر شوروی از کرملین پایین آمد و سپس با پرچم سه رنگی جایگزین شد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *