ویزای کاری
آشنایی با ویزای کار و چگونگی دریافت آن
می 4, 2019
دریافت ویزای توریستی و تفریحی برای سفر به روسیه
می 6, 2019

آشنایی با ویزای ترانزیت و چگونگی دریافت آن

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت مناسب برای افراد خارجی ای می باشد که قصد عبور از طریق کشور روسیه را در مسیر به یک کشور سوم دارند. به عنوان یک قاعده، این ویزا، یک ویزای مسافرتی آسان و ارزان است.

یک ویزای ترانزیت (ویزای ترابری) لازم نیست که در منطقه بین المللی فرودگاه باشد تا حداکثر 24 ساعت دیگر به هواپیما منتقل شود. (در صورت توقف اجباری می تواند طولانی تر باشد).

ویزای ترانزیت
یک ویزای ترانزیت (ویزای ترابری) لازم نیست که در منطقه بین المللی فرودگاه باشد تا حداکثر 24 ساعت دیگر به هواپیما منتقل شود.

مدت اقامت در کشور روسیه با داشتن ویزای ترانزیت:

بیش از 3 روز در مورد حمل و نقل هوایی و بیش از 10 روز در هنگام سفر با ماشین (سفر به صورت زمینی).

برای این ویزا، دعوت نامه ای مورد نیاز نیست یک ویزای ترانزیت بر اساس سند (بلیط) سفر شما و در صورت نیاز ویزای شما در مقصد، یعنی در کنسولگری روسیه صادر می شود.

اطلاعات بیشتر…

اگر در طی مراحل ثبت نام و دریافت یک ویزای ترانزیت، مشکلی برای شما به وجود آمد، می توانید برای دریافت یک ویزای توریستی که نسبت به ویزای ترانزیت مراحل آن آسان تر است اقدام کنید.
مجلس ویزا به شما کمک می کند تا دعوت نامه ای برای یک ویزای توریستی که تا 30 روز مجاز هستید آن را تهیه کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص “انواع ویزای روسیه“، می توانید به صفحه لینک شده، مراجعه کنید.

مدّت زمان این نوع ویزا برای سفر های هوایی 3 روز و برای سفر های زمینی به مدت 10 روز می باشد. دفعات ورود مجاز از طریق این نوع ویزا برای هوایی (یک بار)، برای زمینی (یک یا دو بار) می باشد.

اگر پرواز من از طریق روسیه باشد آیا من به ویزای ترانزیت نیاز دارم؟

یک ویزای تراننزیت زمانی مورد نیاز است که شما تنها قصد دارید از منطقه ترانزیت فرودگاه خارج شوید. برای به دست آوردن این ویزا شما نیاز دارید که با کنسولگری روسیه تماس بگیرید و بلیط های خود را به فرودگاه روسیه ارائه دهید.
ویزای ترانزیت فقط برای 72 ساعت معتبر است اگر این با برنامه های شما منطبق نباشد، توصیه می کنیم که برای گرفتن ویزای توریستی درخواست دهید.

چه اسنادی در هنگام صدور ویزای شینگن برای مسافرین مورد نیاز است؟

اسناد مورد نیاز برای صدور ویزا به شرح زیر است:
1. فرم درخواست ویزا: فرم درخواست اخذ ویزا برای اقامت کوتاه مدت، به طور کامل تکمیل شده، و در پایان چاپ و امضا شده است.
2. دو عکس گرفته شده ی اخیر در سه ماه گذشته و با توجه به شرایط لازم یک عکس برای ویزای شینگن.
3. پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی برای این که بتوانید برچسب ویزا را در آن قرار دهید. این نباید بیش از ده سال باشد.
4. رزرو بلیط برای بازگشت پرواز، نشان می دهد در حال سفر به یک کشور سوم نیز هستید.
بیمه مسافرت این موارد هر گونه شرایط اضطراری پزشکی را با حداقل 30,000 یورو پوشش می دهد.

چه زمانی برای درخواست یک ویزای شینگن ترانزیت اقدام کنیم؟

حداقل تا 15 روز قبل از سفر خود به منطقه شینگن درخواست تجدید نظر خود را در مورد حمل و نقل شینگن ارائه کنید. به شدّت توصیه می کنیم که درخواست خود را در اسرع وقت ارائه دهید، اگر چه شما نمی توانید بیش از سه ماه قبل از تاریخ برنامه ریزی شده کار های خود را انجام دهید.

دریافت یک ویزای شینگن ترانزیت چه مدّت زمان طول می کشد؟

در عرض دو هفته تقاضای ویزای شینگن خود را دریافت خواهید کرد. در صورت وضعیت خاص یا فوق العاده، این دوره ممکن است تا 30 یا 60 روز تقویم ادامه پیدا کند.
به همین دلیل است که به شدّت به شما پیشنهاد می شود که درخواست خود را به خوبی پیش ببرید. با این وجود، هنوز نمی توانید درخواست خود را بیش از سه ماه قبل از سفر خود را ارسال کنید.

گذراندن گذرنامه شینگن چقدر طول می کشد؟

یک ویزای ترانزیت فرودگاه شارژ معتبر برای 24 ساعت و تنها در منطقه ترانزیت بین المللی یک فرودگاه شینگن می باشد. اگر شما باید این منطقه را ترک کنید یا برای مدت طولانی تر از یک روز باقی بمانید، باید تقاضای خود را به طور منظم درخواست کنید.
از سوی دیگر، یک ویزای شینگن ترانزیت برای دریانوردان اجازه می دهد تا صاحب آن تا حداکثر پنج روز در سرزمین شینگن، قبل از ترک کشور به یک کشور غیر شینگن سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *