معرفی دانشگاه دوستی ملل
دانشگاه دوستی ملل روسیه یا دانشگاه دوستی خلق روسیه
ژانویه 29, 2020
میدان مانژ
میدان مانژ مسکو ، حقایقی که در رابطه با آن باید بدانید!
فوریه 3, 2020

آشنایی با خیابان تورسکایا ، زیباترین خیابان در مسکو

خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا در مسکو منتهی به میدان سرخ مشهور می شود که ​​زیباترین خیابان مسکو است و یکی از محبوب ترین مناطق خرید در این شهر محسوب می شود. این خیابان دارای مغازه ها، رستوران ها و مکان های دیدنی بی شماری است و در هر ساعت از شبانه روز شلوغ است.

در حقیقت خیابان تورسکایا در مسکو به لطف جاذبه های دیدنی خود یکی از شگفت انگیز ترین مکان هایی است که می توان روز خود را در آن جا سپری کرد و وقت خود را برای صرف یک وعده غذایی در آن جا گذراند.

در اوایل دهه 1930 برای گسترش عرض این خیابان، بسیاری از ساختمان ها تخریب شده و برخی دیگر به عقب رانده شده اند.

نگاهی به گذشته

خیابان تورسکایا مسکو
خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا با توجه به قدمت آن در قرن دوازدهم میلادی به عنوان مسیر اصلی به شهر روسیه می باشد به همین دلیل به این اسم نام گذاری شده است و مدت هاست که اهمیت بسیاری در مسکو داشته است.

تا قرن 18 به یکی از مراکز زندگی اجتماعی و یکی از شیک ترین مناطق شهر برای اشراف تبدیل شده بود.

پس از انقلاب بلشویک، این خیابان تحت بازسازی اساسی قرار گرفت و استالین دستور تخریب ساختمان های تاریخی از جمله هر پنج کلیسای تورسکایا را برای گسترش دادن خیابان و ساختن ارتفاعات مدرن به جای آن ها داد.

برخی از ساختمان ها از نظر فیزیکی به مکان های جدید دیگری تبدیل شدند. بین سال های 1935 و 1990 این خیابان به خاطر نویسنده سوسیالیستی روس به نام ماکسیم گورکی، قبل از نام گذاری به اسم تورسکایا، توسط گورباچف ​​به خیابان گورکی تغییر نام داد و بعد ها به این نام تغییر کرد.

دیدنی های جذاب خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا مسکو
خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا یکی از خیابان های اصلی مسکو است و مساحت این خیابان به طول 1.6 کیلومتر است که مکان های دیدنی بسیاری دارد.

با وجود تلاش های استالین، تعدادی از ساختمان های اصلی این خیابان همچنان باقی مانده اند.

مطالعه بیشتر…

شما می توانید برای آشنایی با ” محبوب ترین کافه های مسکو به همراه آدرس! ” به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

در ادامه برجسته ترین مکان های واقع در این خیابان آورده شده است، آن ها را از دست ندهید:

  • هتل National: ساخته شده در آغاز قرن بیستم، این هتل زیبا به لطف ویژگی های مدرن خود، موقعیت مکانی عالی و دکوراسیون پر زرق و برق، به یکی از بهترین هتل های زمان تبدیل شد.
  • ایالت Duma: نمادی از قدرت عظیم شوروی می باشد، این ساختمان بتنی بر روی بقایای یک کلیسای قدیمی و چندین ساختمان در قرن 17 ساخته شده است که تخریب شده اند تا جایی برای ادارات دولتی فراهم شود.
  • کلوپ انگلیسی: واقع در شماره 21، تنها کاخ در خیابان است که هیچگونه بازسازی را پشت سر نگذاشته است. در سال 1831 هنگامی که این کلوپ وارد کشور شد، به یکی از زیباترین ساختمان های منطقه تبدیل شد. در حال حاضر موزه تاریخ معاصر روسیه در آن جا واقع شده است.
  • Savvinskoe Podvorye: این ساختمان زیبا که در سال 1907 با معماری باروک و به سبک روسی ساخته شده است، در خیابان شماره 6 تورسکایا قرار دارد. این عمارت از طرح های تخریب استالین جان سالم به در برد و به گفته آن ها، این ساختمان به وزن 23،000 تن و مساحت 160 فوت (50 متر) می باشد.
  • دولت مسکو: در شماره 13 یک ساختمان قرمز رنگ که در سال 1782 برای فرماندار کل مسکو ساخته شده است، پیدا خواهید کرد. این ساختمان نیز مانند دیگر ساختمان ها کمی به عقب رانده شده تا امکان گسترش خیابان را فراهم کند.

خیابان اصلی مسکو

خیابان تورسکایا مسکو
خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا اولین خیابانی بود که دارای روشنایی برقی بود.

همچنین تندیس دو تن از شاعران مشهور روسی به نام های یسنین و پوشکین در این منطقه قرار دارد که می توانید از آن ها بازدید کرده و عکس یادگاری بگیرید.

این خیابان با بیشترین قدمت تاریخی در مسکو است و احتمالاً در طول بازدید خود از این شهر، چندین بار از بناهای دیدنی آن عبور خواهید کرد.

Rate this post

1 Comment

  1. ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *