پذیرش دانشگاه ملی علوم و فناوری
نحوه گرفتن پذیرش برای دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS
می 9, 2020
دانشگاه فدرال کازان
بهترین برنامه های دانشگاه فدرال کازان (KFU) برای دانشجویان بین المللی در 2020
می 14, 2020

همه چیز درباره آزمون TRKI/TORFL زبان روسی در دنیا و ایران

TRKI/TORFL

چگونه برای آزمون آماده شویم؟ کجا شرکت کنیم؟ TRKI/TORFL چیست؟ همه این سوالات را در ادامه برای شما به طور کامل بیان می کنیم.

TRKI/TORFL مخفف کلمه آزمون روسی به عنوان یک زبان خارجی است. مخفف انگلیسی TORFL است. این یک آزمون بین المللی برای ارزیابی سطح مهارت زبان روسی است.

همچنین آزمون های جداگانهTRKI/TORFL وجود دارد که از واژگان موضعی مانند زبان روسی برای اهداف حرفه ای در جهانگردی یا تجارت استفاده می کنند.

برگزاری آزمون TRKI/TORFL در روسیه

تاریخچه TRKI / TORFL نشان می دهد روسیه این آزمون را از سال 1995 آغاز کرده است. این موسسه بطور مشترک توسط موسسه پوشکین، دانشگاه دوستی مردم روسیه، دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ طراحی شده است.

چهار دانشگاه در حال حاضر کنسرسیوم آزمون هستند و گواهینامه هایی را برای افراد موفق صادر می کنند. دانشگاه ها دارای مراکز TRKI / TORFL در سایر کشورها نیز هستند که می توانید از آنجا در این آزمون شرکت کنید.

موفقیت در آزمون TRKI / TORFL برای کسانی که قصد دارند یک برنامه متوسط ​​روسی را در دانشگاه های روسیه بگذرانند بسیار مفید است. در این آزمون از واژگان آموخته شده هنگام مطالعه استفاده می شود. گواهی مهارت زبان برای متقاضیان الزامی نیست.

هر دانشگاه درباره این موضوع خودش تصمیم می گیرد. اما در موارد خاص، گواهی TRKI/TORFL یک مزیت بارز است. برای دریافت لیست کامل اسناد مورد نیاز با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. می توانید پرس و جوی خود را با استفاده از حساب شخصی خود انجام دهید.

آزمون TRKI/TORFL در روسیه

سطح مهارت های تحت پوشش آزمون TRKI/TORFL شش سطح را شامل می شود: A1 ،A2 B1 ،B2 ،C1 ،C2. فقط چهار سطح را می توان از ابتدا با B1، که به عنوان “سطح صدور گواهینامه” نیز شناخته می شود، تأیید کرد.

  • A1 (سطح مقدماتی، 60 تا 80 ساعت آموزش)؛ مهارت ها: واژگان اساسی، مکالمه های صبح بخیر / خداحافظی، درخواست از کسی.
  • A2 (سطح پایه ، 160 تا 200 ساعت آموزش)؛ مهارت واژگان و ارتباطات اساسی (خرید به زبان روسی، ارتباطات در حمل و نقل عمومی یا رستوران).
  • B1 (سطح صدور گواهینامه اول، 400 تا 480 ساعت آموزش)؛ مهارت ها: حفظ تعامل اجتماعی / شغلی، واژگان درسی.
  • B2 (سطح صدور گواهینامه دوم، 560 تا 680 ساعت آموزش)؛ مهارت ها: ارتباط معقول، درک رسانه های جمعی و اطلاعات سخنرانی؛ با استفاده از سبک های مختلف زبان.
  • C1 (سطح صدور گواهینامه سوم، 960 تا 1200 ساعت آموزش)؛ مهارت ها: ارتباطات مسلط و بدون لغات کلمات یا عبارات، استفاده مؤثر از زبان برای مطالعات و فعالیت های حرفه ای.
  • C2 (سطح صدور گواهینامه چهارم)؛ مهارت ها: هر سطح آزمون شامل پنج مرحله آزمون است: واژگان، دستور زبان، خواندن، درک مطلب، شنیدن سخنرانی و گفتگو. طول آزمون 5/5 ساعت یا بیشتر است.
آزمون های زبان روسی

به عنوان یک قاعده، این دوره ها در امتداد خط های آموزش فکری طراحی شده اند: متقاضیان، زبان روسی را به میزان لازم یاد می گیرند و با قالب آزمون سازگار می شوند. آزمون های نمونه TRKI/TORFL در وب سایت موسسه پوشکین موجود است.

موسسه پوشکین دوره های آنلاین زبان روسی را نیز در سطح مهارت های مختلف ارائه می دهد. این برنامه ها شامل آموزش های اسکایپ و ورودی فردی یادگیرندگان است. دوره های آنلاین توسط سایر دانشگاه های روسی از جمله دانشکده عالی اقتصادی، دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ “LETI” و دانشگاه دوستی مردم روسیه ارائه می شود.

هزینه این آزمون در مراکز اخذ آزمون که برنامه آن را نیز مشخص می کنند، تعیین می شود. هزینه ها از 5000 تا 6،700 روبل (76-103 دلار) متفاوت است.

مراکز TRKI/TORFL در سراسر روسیه و آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا و جمهوری های شوروی سابق واقع شده اند. شما می توانید در روسیه و سایر کشورها در این آزمون شرکت کنید. با مرکز معتبر تماس بگیرید، برنامه آزمون و لیست مدارک مورد نیاز را دریافت کنید و در صورت لزوم ثبت نام کنید.

لیست مراکز اخذ آزمون در سراسر دنیا در فایل زیر موجود است. در ایران نیز امکان شرکت در این آزمون، از طریق دانشگاه الزهرا در تهران، قابل انجام می باشد.

نمایندگان دانشگاه مواد آزمون را به مراکز TRKI/TORFL در خارج از روسیه تحویل می دهند. آزمون به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام می شود و پس از جمع آوری جواب ها، آن ها را برای بررسی آماده می کنند. سپس این مرکز گواهینامه ها را برای افرادی که در این آزمون قبول شده اند، تهیه و صادر می کند.

شما می توانید آزمون را بصورت آنلاین در هر مرکز معتبر TRKI/TORFL انجام دهید. پرسنل مرکز وظیفه فنی (اتاق تست و تجهیزات مورد نیاز)، بررسی هویت و محرمانه بودن آرمون را بر عهده دارند. پس از آزمون، پاسخ ها برای بررسی ارسال می شوند. کسانی که در این آزمون قبول شده اند بعد از گذشت مدتی، گواهی دریافت می کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *