بهترین هتل سن پترزبورگ
بهترین هتل های سن پترزبورگ برای اقامت در این شهر
فوریه 3, 2019
سفر به خارج از کشور
نکات مهم در سفر به خارج از کشور
فوریه 5, 2019

آداب و رسوم مردم روسیه

آداب و رسوم مردم روسیه

مردم هر کشور دارای، آداب و رسوم مخصوص به خود هستند که اگر شخصی می خواهد به آن کشور سفر کند، ابتدا باید آداب و رسوم آن کشور را بداند تا دچار مشکل نشود. در مطلب زیر به آداب و رسوم مردم روسیه اشاره شده است. بنابراین قبل از سفر به روسیه حتما متن زیر را مطالعه کنید.

آداب و و رسوم مردم روسیه
قومیت های مختلف در سراسر روسیه_ آداب و رسوم مردم روسیه

نگاهی کوتاه به زبان روسی و آداب و رسوم روسیه

از حدود 150 میلیون جمعیت موجود روسیه، 81 درصد مردم این کشور به زبان روسی سخن می گویند. البته باید گفت اکثر افراد تک زبان، یعنی همان زبان رسمی روسی و اقلیت مردم دو زبان را یاد دارند اما ترجیح می دهند به زبان مادری خود گفت و گو کنند.

زبان روسی

امروزه بیش از 100 زبان اقلیت در روسیه سخن می گویند که محبوب ترین آن ها زبان تاتار است و بیش از 3 درصد از جمعیت کشور به این زبان گفت و گو می کنند. سایر زبان های اقلیت شامل اوکراین، بشیر، اردوین، چچن و چوواش است. این زبان های اقلیت حدودا یک درصد از جمعیت را شامل می شود؛ گفتنی است این زبان ها در مناطق کلیدی برجسته هستند.

جامعه و فرهنگ روسیه

خانواده ی روسی، خانواده ای وابسته به اعضای خود است. اکثر خانواده ها در آپارتمان های کوچک خود با 2 یا 3 نسل قبلی شان، یعنی پدر بزرگ، مادربزرگ و… سپری می کنند.

خانواده روسی
یک خانواده روسی

وقتی از زاویه دیگر به یک خانواده روسی نگاه کنید متوجه می شوید جمعیت خانواده روسی بسیار کم است و معمولا در خانواده، تک فرزندی رواج دارد، زیرا اغلب زنان در کشور روسیه علاوه بر مسئولیت امور خانه و امور بچه داری، در بیرون از خانه دارای شغل هستند و زمان زیادی برای نگهداری از فرزندان خود را ندارند.

غرور مردم روسیه چگونه است؟

یکی از خصوصیات اخلاقی مردم روسیه غرورشان است. مردم روسیه می دانند زندگی دشوار است و خود را الزام به رشد در شرایطی که دیگر مردم نمی توانند، می کنند. آن ها عاشق کشور خود هستند و هرگز به کسی اجازه ی این که راجع به کشورشان بدگویی کند نمی دهند.

اهمیت به اشعار، سرود ملی و آهنگ های میهن پرستی خود را از فضائل اخلاقی هر فرد روسی می دانند و به شدت از این فضا استقبال می کنند. مردم روسیه به میراث فرهنگی کشور خود علاقه مندند و این میراث را مایه ی افتخار خود و کشورشان می دانند.

آداب و رسوم در روسیه

فکر کنید شما برای تفریح، تحصیل یا اقامت، به کشوری سفر می کنید. اما اگر از قبل درباره آن کشور تحقیقات لازم را نکرده باشید قطعا دچار مشکلاتی هر چند جزئی می شوید. در این قسمت می خواهیم شما را با آداب و رسوم مردم روسیه آشنا کنیم.

آداب و رسومات مردم روسیه

مردم روسیه خوش آمد گویی معمولی ای دارند، آن ها هنگام ورود به جمعی مناسبت روز را یادآور می شوند و گاهی پیرامون آن به بحث و گفت و گو می پردازند.

هنگامی که مردم روسیه یکدیگر را می بینند علاوه بر این که به صورت مستقیم به چشم های یکدیگر نگاه می کنند، به هم دست می دهند و احوال پرسی می کنند. حال اگر طرف مقابل از دوستانشان باشد، علاوه بر دست دادن، گونه های یکدیگر را سه بار و از سمت چپ می بوسند.

نامگذاری افراد

ابتدا نام خود فرد است. سپس نام میانی یا مستعار یا یک نسخه از نام پدر است که برای مردان avna یا (-) و برای زنان از ovich یا vich استفاده می شود. در آخر نام خانوادگی قرار دارد. لازم به ذکر است که مردم روسیه فقط زمانی که در محیط رسمی و اداری قرار می گیرند نام کامل خود را بیان می کنند در غیر این صورت فقط از نام و نام خانوادگی خود استفاده می کنند.

رسم هدیه دادن

یکی از عادات مردم روسیه این است که در روزهای مناسبتی برای یکدیگر هدیه می گیرند. اگر شما برای یک وعده غذایی به خانه ی یک فرد روسی می روید پیشنهاد می کنیم که حتما هدیه ای را تدارک ببینید. هدیه شما حتی می تواند گل باشد، تحت هیچ شرایطی گل زرد هدیه ندهید. جالب است بدانید مردم روسیه جزو مردمانی هستند که به خرافات توجه زیادی نشان می دهند. دلیل این که مردم روسیه گل زرد به یکدیگر هدیه نمی دهند این است که اعتقاد دارند هدیه دادن گل زرد رنگ نشانه کاهش وفاداری و علاقه ی شخص از طرف مقابل است.

gift in russia
هدیه دادن برای روزهای مناسبتی از عادات مردم روسیه می باشد.

رسومات هنگام غذا خوردن

اگر اولین بار است که می خواهید برای دعوت به یک وعده غذایی به خانه ی شخصی روسی بروید، باید بدانید که آداب و رسوم مردم روسیه در این امر نیز مستثنا نیست و باید به شما بگویم که برای این قرار ملاقات، حتما همان ساعتی که قرار گذاشته اید، بروید و نهایت دیر کردنتان 15 دقیقه بعد از ساعت مقرر باشد. هنگام وارد شدن به خانه حتما کفش های خود را بیرون از خانه درآورید؛ امکان دارد خود صاحب خانه دمپایی مخصوص در اختیار شما قرار دهد.

آداب و رسوم مردم روسیه
دعوت شدن برای یک وعده غذایی به منزل یک خانواده روسی

نحوه ی پوشش شما، نشانه ی رفتار شما با میزبان است. بعد از خوردن وعده غذایی به میزبان پیشنهاد دهید که می خواهید در جمع کردن میز به آن کمک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *